Цікаво :: Review :: 25 серпня 2023 15:10 , Краматорск Пост
mapa-ukraini-obiymi (3)

На День Незалежності засновники краматорського “Розмовного клубу “Файно” встановили рекорд України

Новий волонтерський проєкт подружжя Муравльових “Мапа України "Обійми" потрапив у Книгу рекордів України в категорії “Мистецтво, вперше”

ГО «Український розмовний клуб «Файно», який був заснований у Краматорську переселенцями з Ясинуватої Оксаною та Олексою Муравльовими, потрапив до Книги рекордів України зі своїм волонтерським проєктом "Мапа України "Обійми".
test

З нагоди Дня Незалежності подружжя Муравльових разом з іншими волонтерами та активістами, а саме: Тетяною Золочевською (засновницею німецько-української спілки "KOLOS", координаторка фб-групи майстрів України "Авторська лялька-мотанка", Віктором Грубяком (ГО «Креативний ХАБ «Бережани») та соціальними підприємцями з Костянтинівки Наталею та Дмитром Поколенко (підприємство Wood Like), організували акцію на території замку Синявських у місті Бережани, що на Тернопільщині.

Доєднались до організації заходу й місцеві бережанські волонтери: Руслан Запоточний, Андрій Якимів, Олена Тройнікова, Державний історико-архітектурний заповідник м. Бережани, БФ «Карітас», Іван Івашків «Пан-Диван», Кавчак Віталій.

test

Під час акції організатори презентували дерев’яний пазл-мапу України розміром 2 на 3 метри. До кожної області на цій мапі були прикріплені ляльки-мотанки. Серед ляльок були й мотанки-жінки, і мотанки-чоловіки, і навіть мотанки-немовлята зі своїми “матусями”, а також тварини та птахи.

Цікаво, що кожна мотанка, за умовами акції, мала бути чимось дотичною до конкретної області. Крім того, й розмір ляльки мав відповідати розмірам області.

Збирали мотанки організатори з усієї країни понад місяць. До їх волонтерського проєкту долучились 58 майстринь з України, серед них дві майстрині-переселенки надіслали свої вироби з Польщі та Болгарії.

test

Загалом від майстринь волонтери-організатори отримали 160 ляльок. Збирали мапу кілька днів. До неї додали понад 70 мотанок, а інші виставили на аукціон на підтримку ЗСУ, який провели під час презентації мапи.

“Коли створювали мапу, то уявляли разом Україну, яка обіймає все живе на цілком звільненій від ворога, своїй території: жінки, чоловіки, діти, тварини, птахи. Прямуємо разом до Перемоги!” - прокоментували подію організатори проєкту.

Волонтерський проєкт “Мапа України “Обійми” встановив рекорд України у категорії “Мистецтво, вперше”. Далі у планах волонтерів провезти мапу всією Україною, а потім передати в музей Донеччини.

Нагадаємо, що родина Муравльових була вимушена покинути своє місто Ясинувату 2014 року. Тоді вони оселились у Краматорську, де мешкали до початку повномасштабного вторгнення рф.

У Краматорську Оксана та Олекса Муравльови долучилися до громадської діяльності, допомагали ВПО. А згодом започаткували Го “Український розмовний клуб “Файно”, на меті якого було патріотичне виховання, об'єднання мешканців Краматорська, знайомство з особливостями народних ремесел – вишивки, рукоділля.

Зараз подружжя мешкають в м. Бережани, куди вирішили переїхати через велику війну. Тут вони не припиняють своєї громадської діяльності та продовжують активно брати участь у волонтерських заходах.

Інші статті на цю тему

den-nezalezhnosti-u-kramatorsku-zatavka

Цьогоріч основним простором святкування став Сад Бернацього, де одночасно працювало безліч локацій і кожен відвідувач мав змогу знайти собі заняття за смаком

IMG_20210824_172921_944

Люди з прапорами пройшлися від "Літака" до площі Миру

IndependenceDaycover

У місті це було справжнім святом

коментарі