Важливо :: 16 липня 2020 18:24 , Анатолий Змиев
zastavka-centra-zanyatosti

На Донеччині через пандемію кількість вакансій зменьшилась на третину

Прес-конференція про особливості роботи Донецького обласного центру зайнятості в реаліях сьогодення пройшла у Краматорську

За час пандемії кількість  робочих вакантних місць на Донеччині скоротилась майже  втричі, робітники обласного центра зайнятості працюють над іх збільшенням і якістью.

Про це заявила директорка Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко під час сьогоднішньої конференції на тему: “Служба зайнятості Донеччини: надійне партнерство в умовах сьогодення”.

Під час заходу керівниця поінформувала представників преси про нові підходи у роботі служби зайнятості, які були впроваджені за час карантину. Так, через пандемію covid 19 Донецький обласний центр перейшов на дистанційну форму надання послуг із застосуванням онлайн–сервісів Skype, Zoom, Viber, WhatsApp.

Валентина Рибалко розповіла про нові законодавчі зміни на період карантину, зокрема надання фінансової допомоги по частковому безробіттю для суб’єктів малого та середнього бізнесу.

З початку травня 2020 року було подано 12375 пакетів документів.

На даний момент вже 17253 особи отримали допомогу по частковому безробіттю на час карантину, з яких понад 6394 особи – це наймані працівники, а 10 859 – фізичні особи – підприємці.

Це відбулося завдяки широкій інформаційної роботі фахівців обласноі служби зайнятості.

Загалом відбулося 5900 онлайн консультацій, вебінарів, зустрічей, якими охоплено 50000 підприємців.

За кількістью фізичних  осіб, які отримали допомогу по частковому безробіттю на час карантину Донецький обласний центр зайнятості займає третє місце серед обласних центрів  України.

Середній розмір допомоги по безробіттю складає в області 3800 гривень.

До карантину вакансій було 2800 - 3000, під час гострої стадії карантину було 500- 600, зараз в базі даних 1357 вакансій.

Середня заробітна плата на вакантних робочих містах, які є в базі складає 7300 грн., але є вакансії з заробітною платою 20000-25000 грн.

Кожна десята вакансія з мінімальною заробітною платою.

Популярними професіями є робітники торгівлі, вчителі, вихователі, кухарі, офіціанти, пекарі, слюсарі - ремонтники, токарі, електромонтери, водії, трактористи.

За період карантину послугами служби зайнятості скористалися 32, 6 тис. осіб зареєстрованих безробітних, з яких 27, 5 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю.

Станом на 15 липня 2020 року в області було працевлаштовано 12, 1 тис. осіб, з яких 6,8 тис. – за період карантину.

Для забезпечення оперативного інформування громадян, враховуючи дистанційний формат надання послуг, служба зайнятості створила та запустила чат - бот у месенджері Telegram (@DonOczBot).

Безкоштовно, в онлайн режимі користувачі можуть дізнатись про актуальні вакансії, можливості для навчання, топ актуальних професій та багато іншої корисної інформації.

Донецька обласна служба зайнятості перша в Україні розробила та впровадила інтерактивні мапи відеорезюме шукачів роботи регіону.

Новий сервіс дозволяє у зручний для роботодавця час здійснювати підбір кваліфікованого персоналу через мапу відео резюме Донецької області на платформі Coogle maps.

Валентина Рибалко відзначила і гарну роботу краматорського центра зайнятості, особливо в роботі з місцевими підприємствами по підбору кадрів.

Інші статті на цю тему

коментарі