Важливо :: Життя громади :: 13 травня 2022 18:34 , Микола Жалнін
obstril-limanshina

"На моїх очах "Град" влучив в дім, де були двоє пенсіонерів з Краматорська". Очевидець про обстріли села на Лиманщині

Житель одного з сіл Лиманської ОТГ, Краматорського району розповів, як від обстрілів окупантів страждають цивільні мешканці

Активні бої у Лиманському районі між ЗСУ та російськими окупантами ведуться  з середини квітня. Загарбники обстрілють  Лиман та його околиці.

Не стало виключеням і селище Новоселівка, яке тимчасово потрапило під російську окупацію. Днями ми зустріли одного із мешканців цього селища Володимира, та запитали його, як очевидця, про справи у цьому населеному пункті до початку і під час запеклих боїв.

Володимир розповів, що ще до війни з села Новоселівка Лиманського району поїхали староста і секретар. Через це Новоселівка з початком війни залишилася майже без нічого: ні світла, ні зв'язку, ні гуманітарки. Хліб через порушення дорожньо-транспортної логістики (а саме, підриви мостів довкола Лиманського району) до останнього доставляли лише з Святогірська.

Перші обстріли окупантами територій неподалік від села Новоселівка почалися приблизно 7 травня. А на наступний день, 8 травня, вже діставалося від них безпосередньо околицями населеного пункту.

Наш співрозмовник сподівався, що 9 травня росіяни будуть “святкувати побєдобєсіє” і через це в обстрілах буде пауза, то ж він планував займатися своєю пасікою. І саме в цей день вороги "Градом" обстріляли Новоселівку. Один снаряд упав через подвір'я від будинку Володимира і потрапив у цементне кільце, зруйнувавши при цьому дві будівлі. Його ж хата залишилася цілою через те, що вона була захищена.

10 травня було два обстріли російських окупантів по Новоселівці, внаслідок яких загинула 40-літня жінка. В неї залишилися 55-літній чоловік та 3-річна дитина.

11 травня селище зрання знов накрили російськими "Градами", снаряди яких рвалися на його території. Володимир був свідком як внаслідок касетних обстрілів були зруйновані два будинки. В одному із них жили пенсіонери з Краматорська, які сиділи тоді в підвалі. Чоловік розповів нам, що вони переʼхали сюди через те, що місто може бути небезпечним через воєнні дії. Володимир додав, що жінка є незрячою, а чоловік мав пошкоджені суглоби. Також один з "Градів" потрапив в його город та вирвав з корінням дві черешні, яким було по 15 років.

Люди перечікували обстріли, які вчиняли російські окупанти у підвалах власних будинків. Володимир каже, що не міг навіть вийти з погребу. Мешканці Новоселівки Лиманського району були налякані всім цим і не розуміли, що за "освобождение" відбувається. Навіть ті, які вірили, що росіяни є "братами", змінили свою думку на протилежну.

В той же день, 11 травня, Володимир разом зі своїми друзями вирішив виїхати на власній машині з Новоселівки до Краматорська через Ярову, Святогірськ та Тетянівку, взявши з собою вищезгаданих пенсіонерів з Краматорська. 

"В той же день ми з друзями вирішили будь-якими шляхами тікати. Я ледве завів машину, приїхав до друзів, і  на моїх очах "Град" потрапляє в будівлю, де мешкали ті двоє пенсіонерів з Краматорська. Жінка та погано бачить, у чоловіка були зламані суглоби і він ходить на ходунках. Ми їх витягнули з погребу і посадили в мою машину.  Не знаю, як ми доїхали, вся дорога була покрита дошками, шифер валявся. Я молив Бога, щоб не трапився цвях якийсь, щоб не проколоти колесо. Потім ми з Новоселівки вискочили, солдати нас не зупиняли, поїхали в село Ярова, звідти - в Святогірськ, Тетянівку, потім з Тетянівки - на Ростовську трасу, і потім дісталися до Краматорська", - розповідає Володимир.

Володимир каже, що коли вони виїжджали з села в той же час 10-річному хлопчику відірвало голову внаслідок вибуху міни на дорозі. 

"Я цю сім'ю знаю. Це діти, які навчалися в школі-інтернаті у Лимані. Але через її закриття вони були дома, поруч з матір'ю. Це була багатодітна сім'я, яка мала 4 дітей.  І ось цей найменший 10-літній хлопчик, я його знаю, він вічно бігав по селу і вічно проходив просити поїсти в обмін на якусь допомогу по хазяйству", - завершує Володимир свою жахливу розповідь.

Інші статті на цю тему

Merkulovcover

Він з власного досвіду розповідає мешканцям центральної України що таке війна

Pakin (6)

У військовослужбовця залишилися батьки і сестра, дитина і вагітна дівчина

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

коментарі