Важливо :: Життя громади :: 30 листопада 2023 16:05 , Краматорск Пост
Bohdanamoderncover

На передовій помітили модернізовану САУ “Богдана”

Артилерійська установка, розроблена у Краматорську, тепер має систему досилання боєприпасів

Українські військові отримали модернізовані самохідні гаубиці 2С22 “Богдана” з системою досилання боєприпасів. Про це повідомив сайт Militarnyi з посиланням на фото артилерійської системи, які оприлюднила пресслужба 1 окремої бригади спеціального призначення у Фейсбуці

Саме ця бригада першою в країні отримала нові українські САУ.

Візуально конструкція досилача схожа на ту, що застосовується на радянських 203-мм самохідних гаубицях 2С7 “Піон”.

Радянський механізм потребує ручної укладки снаряда у спеціальний лоток, з якого вже далі той підіймається та досилається у канал ствола.

Поява досилача має вирішити проблему ручного заряджання як один з головних недоліків прототипу та попередніх зразків “Богдани”. За відсутності цього механізму темп вогню падав вдвоє.

З власних джерел в українському оборонно-промисловому комплексі “Мілітарному” відомо, що останні місяці система досилання снарядів проходила випробування.

Ми своєю чергою ще навесні робили припущення, що почалося серійне виробництво САУ "Богдана". 

Система була передбачена ще на етапі розробки конструкторської документації, однак через війну від неї тимчасово відмовились для початку виробництва САУ в умовах війни.

Наступним кроком у розвитку самохідної гаубиці має стати подальша автоматизація процесів наведення та стрільби, а також усунення виявлених у процесі експлуатації недоліків.

Нагадаємо також, що в жовтні стало відомо про те, що Максим Єфімов може стати основним власником заводу, який виробляє САУ "Богдана". 

Але оскільки промисловість у Краматорську зараз не працює, достеменно невідомо, де саме ці установки виробляються зараз.

Фото - 1 Окрема Бригада Спеціального Призначення ім. Івана Богуна/Facebook.

 

Інші статті на цю тему

sau-bogdana (1)

Кажуть, що за декілька місяців "Богдана" буде по всій лінії фронту

Bohdanacover

Ця артилерійська установка вже добре себе проявила під час бойових дій

bogdana-main

Це перша українська САУ за стандартами НАТО