Важливо :: Життя громади :: 01 грудня 2021 17:06 , Олексій Ладика
stritreysery-kramatorsk

На Площі Незалежності встановлять камери, щоб приборкати стрітрейсерів

Камери підключать до Ситуаційного центру і через них будуть транслювати, що відбувається на Площі

У Краматорську на Площі Незалежності встановлять камери зовнішнього відеоспостереження, за допомогою яких міська влада сподівається вплинути на стрітрейсерів.

"Ми маємо намір встигнути у грудні встановити камери на Площі Незалежності. Це площа, звідки вони починають свої гонки. Коли ми встановимо [камери], ми надамо змогу патрульній поліції більш швидко реагувати на це", - сказав міський голова Краматорська Олександр Гончаренко під час минулої сесії міськради.

Він зазначив, що трансляція з Площі Незалежності буде відбуватися у режимі онлайн. Ці камери будуть підключені до Ситуаційного центру Краматорська. Зараз на Youtube-каналі цього центру можна у режимі онлайн спостерігати, що відбувається на Площі Миру, біля флагштоку у парку "Ювілейний" та біля пам'ятника "Паровоз" у Старому місті.

Гончаренко додав, що такими камерами міська влада має обладнати ще три сквери - Матері, "Лабіринт" та ім. Тараса Шевченка. Їх теж підключать до Ситуаційного центру.

Що стосується стрітрейсерів, то міський голова зазначив, що вони мають можливість "виплеснути свої емоції" біля торгового центру "Амстор" після 23:00 і при цьому нікому не заважати, адже керівництво цього центру не заперечує проти змагань автомобілістів у нічний час.

Стрітрейсерами називають автомобілістів, які влаштовують перегони вулицями міста. На них часто скаржаться мешканці будинків, прилеглих до Площі Незалежності, та в деяких інших частинах Краматорська, оскільки автомобілісти влаштовують там дрифт - один з різновидів екстремального водіння.

На початку року тему стрітрейсерів обговорювали на найвищому рівні у місті - міський голова та його заступники навіть зустрілися з представниками клубу автолюбителів. Тоді лунали ідеї облаштувати за містом ділянки для автоперегонів, але далі слів поки що справа не пішла.

Керівник Патрульної поліції Краматорська та Слов'янська Олександр Малиш на пресконференції у червні казав, що такого поняття як "стрітрейсери" немає в українському законодавстві. Тому патрульні можуть їх штрафувати, коли екстремальні автомобілісти порушують правила дорожнього руху.

"Якщо бувають випадки, коли водії збираються і починають влаштовувати гонки, патрульна поліція завжди реагує. Завжди! Навіть є випадки, коли була перекрита траса Н20 [між Краматорськом і Слов'янськом] і ми блокували припинення правопорушення і ускладнення дорожньої ситуації", - казав командир патрульних.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

komsomolskaya-ploshchad-kramatorsk

Депутати Краматорської міськради розглянуть проєкт рішення про надання одній з площ міста назви Площа Незалежності

pamyatnik-borcyam-za-nezalezhnist-ьфшт

Поки що це обговорюється на рівні ідеї

streetracer1

Енергію гонщиків спрямували у "більш корисне русло"

коментарі