Важливо :: Життя громади :: 10 листопада 2022 17:05 , Олексій Ладика
vitalij-antonenko-kirkach

На війні загинув відомий активіст зі Слов'янська Віталій Антоненко-Киркач

За кілька днів до цього він писав у соцмережі, що відчуває себе щасливим

9 листопада у боях проти російських окупантів на Сватівському напрямку загинув військовослужбовець територіальної оборони Віталій Антоненко-Киркач, відомий у Слов'янську активіст.

Про загибель військового нам стало відомо від його побратимів. Дружина Віталія приймає співчуття під відповідним дописом у соцмережах.

Віталій Антоненко-Киркач з 2008 року був активістом ВО "Свобода", брав участь у виборах як кандидат від цієї партії, допомагав організовувати смолоскипні ходи у Слов'янську на честь дня народження Степана Бандери. 

До повномасштабного вторгнення Віталій з дружиною займались творчою діяльністю – виробляли у власній студії ексклюзивні прикраси ручної роботи з порцеляни і глини, продавали здебільшого на міжнародний ринок. Вони також займались волонтерством - продавали в Інтернеті товари для ручної роботи і глину, а за ці кошти купляли допомогу військовим.

test Віталій Антоненко-Киркач був активістом ВО "Свобода" з 2008 року. Фото із соцмереж

В нещодавньому інтерв'ю тижневику ВО "Свобода" Віталій розповів, що вирішив піти в армію ще до повномасштабного вторгнення, хоч і мав "білий квиток".

"15 лютого в мене якраз був день народження, і я вирішив, що з того моменту починаю займатись виробленням документів [...] На той момент у мене був так званий "білий квиток", і я хотів його якимось чином його анулювати – ще раз пройти лікарську комісію, аби мене визнали повністю придатним для служби. Довелось пройти всі кола лікарів, однак у підсумку вони мені сказали, що сколіоз як був, так і залишився. Я почав просити, аби мене все ж таки визнали придатним, тим паче, що я займався спортом. Але нічого не вдалось, на зустріч мені не пішли. Я прийшов в місцеву ТРО – сказав, що хочу вступити, адже скоріш за все рано чи пізно таки буде вторгнення. Мене тоді відправили бігати за документами. Але настало 24 лютого, зі мною одразу зв’язались. Мовляв, ви виявляли бажання потрапити в тероборону. Чи бажаєте вступити зараз? Звісно, що бажаю… Відвіз дружину до батьків, зібрав рюкзак…. З 26 лютого й по сьогодні служу в ЗСУ", - розповів Віталій.

Військовослужбовець зі своїм підрозділом брав участь у звільненні Лиману: він розповідав, що їхня бригада першою заходила зі сторони Зеленого клину на зачистку міста.

test Віталій Антоненко-Киркач після заходу у Лиман. Фото із соцмереж

Про Віталія також написали всі українські медіа після того, як він з побратимами копав окопи під Слов'янськом і натрапив на археологічні знахідки - жорна, кераміку, знаряддя праці, які, за попередніми висновками краєзнавців, датуються IX-XIII століттям. Знахідки передали у Слов'янський краєзнавчий музей.

Наприкінці жовтня Віталій отримав коротку відпустку і на кілька днів вирвався до Києва, до дружини. У своєму передостанньому дописі військовослужбовець писав про щастя.

Інші статті на цю тему

kononenko-tyshenko1

Кирило Тищенко загинув під Волновахою, а Віктор Кононенко - під Бахмутом

Kulyk

Військового поховали через пів року після загибелі

yakovenko6

Він загинув від російського обстрілу на Купʼянському напрямку

коментарі