Важливо :: Гроші :: 22 березня 2023 15:02 , Краматорск Пост
zakarpattya-relokaciya-zavodu (2)

На Закарпатті почали будувати великий завод, що переїхав з Краматорська

Голова області показав фото початку робіт. Ймовірно, йдеться про КЗВВ або "Фурлендер"

На Закарпатті почалося будівництво нового й відновлення релокованого великого підприємства з Краматорська, яке спеціалізується на виготовленні турбін та обладнання для генерації енергії.

Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита.

"Одразу після початку повномасштабної війни разом із керівництвом компанії ми розпочали процес переміщення потужностей, щоб врятувати це виробництво. Новим постійним місцем дислокації став Ужгородський район, громади якого змогли забезпечити необхідні умови для релокації та отримання інвестицій", - йдеться у повідомленні.

test Керівництво Закарпатської області і підприємства оглядає будівельний майданчик. Фото - Закарпатська ОДА

Вже в серпні минулого року підприємство стало платником податків у Закарпатській області, спрямувавши до бюджету громади близько 12 млн грн. 

За словами голови Закарпатської ОДА, наразі будується новий виробничий цех компанії, який стане частиною майбутнього індустріального парку. Тут працюватиме декілька тисяч фахівців, і ця платформа стане однією з бюджетоутворювальних. Велика частка продукції буде реалізовуватися на експорт.

Окрім того, місцева громада разом із компанією вже розпочали реалізацію ініціативи з будівництва житла для декількох тисяч релокованих і нових працівників компанії, повідомив чиновник. 

testtesttest

test Будівництво релокованого заводу з Краматорська. Фото - Закарпатська ОДА

Віктор Микита не називає підприємство, але, судячи з усього, йдеться про "Краматорський завод важкого верстатобудування" (КЗВВ) та "Фурлендер Віндтехнолоджі".

В червні минулого року повідомлялося, що КЗВВ змінить своє своє місцезнаходження на Перечин Закарпатської області. За інформацією Kramatorsk Post, відділ кадрів підприємства перебуває в Ужгороді, частина обладнання перебуває і монтується в Закарпатській області, а працівникам заводу пропонують переїжджати працювати в Перечин з наданням житла.

КЗВВ випускає широкий асортимент верстатів, завод став одним з перших в Україні, на промисловому майданчику в якого йде робота над випуском частин електростанцій. Підприємство опанувало випуск башен для вітроенергетичних установок. Серед основних замовників в Україні – виробник вітроенергетичних установок "Фурлендер Віндтехнолоджі" (випускав продукцію на майданчику КЗВВ). "Фурлендер" також релокувався до Перечина Закарпатської області і має таку ж юридичну адресу, як і КЗВВ.

97,699% акцій ПАТ "КЗВВ" володіє зареєстрована на Кіпрі Ukrainian Machinebuilding PlantS M.S. Limited. Бенефіціарами значаться Сергій Близнюк і Людмила Ульященко. Понад 74% акцій "Фурлендера" володає кіпрська команія "АСТРЕЛЛА ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД", майже 25% - Максим Єфімов. Бенефіціаром підприємство значиться Едуард Мкртчан.

У квітні минулого року повідомлялося, що ТОВ "Вітропарки України", що входить до складу групи "КЗВВ", перевезло виробничі потужності на територію Львівської області.

Після повномасштабного російського вторгнення майже всі промислові підприємства Краматорська припинили свою роботу, багато змінили адресу реєстрації. Так, найбільший у місті "Новокраматорський машинобудівний завод" наразі зареєстрований у Києві - попри те, що не працював, понад року продовжував платити своїм працівникам дві третини окладу, але нещодавно оголосив про призупинення дії трудових договорів із частиною працівників.

Другий найбільший завод у Краматорську - "Енергомашспецсталь" - змінив адресу реєстрації на Бориспіль. Наразі у суді слухається справа про банкрутство підприємства.

Щоб промисловість відновила свою роботу у Краматорську, потрібно, щоб лінія фронту відсунулась якомога далі від міста.

"Ми дуже сподіваємось, що після відтиснення ворога від Бахмуту якомога далі, відповідно до того спілкування, яке я маю, від інформації, яку я маю від приватного бізнесу, від промисловості, багато хто - і здебільшого промисловість - має намір відновити виробництво. Насамперед - "Новокраматорський машинобудівний завод", - казав начальник Краматорської міської військової адміністрації Олександр Гончаренко в інтерв'ю Kramatorsk Post.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

emss-obstril

Деталі, необхідні для будівництва судна, мали виготовити на "ЕМСС"

ffu-prodaksn-1

Де зараз завод і його обладнання - невідомо

sau-bogdana (1)

Кажуть, що за декілька місяців "Богдана" буде по всій лінії фронту

коментарі