Важливо :: Життя громади :: 07 грудня 2020 15:19 , Олексій Ладика
kramatorskiy-rayon

Набув чинності закон про реорганізацію громад і районів: що це означає для Краматорська

Серед іншого закон дає змогу створити районні державні адміністрації в нових районах

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про реорганізацію громад і районів, який забезпечить функціонування адміністрацій новостворених районів, у тому числі Краматорського. 6 грудня цей закон набув чинності.

Повна назва документу - Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій". Верховна Рада ухвалила його 17 листопада (законопроєкт 3651-д).

У липні цього року парламент змінив адміністративно-територіальний устрій України, зменшивши кількість районів та зробивши їх більшими. Так з'явився Краматорський район, який об'єднав Слов'янський, Лиманський, Костянтинівський та Олександрівський райони. 25 жовтня відбулися вибори депутатів рад нових районів, у тому числі у Краматорську.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Стали известны результаты выборов в Краматорский районный совет

Підписаний президентом закон дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і районів. Він врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань. Також він дає змогу створити районні державні адміністрації в нових районах.

Регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України Костянтин Гацько зазначив, що новий закон був вкрай необхідний для того, щоб новообрані органи місцевого самоврядування могли повноцінно запрацювати. За його словами, документ дає чіткий алгоритм дій в умовах реорганізації місцевих рад у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою країни.

Исполком Краматорск

ТВК затвердила остаточний список депутатів райради

"Для Краматорська підписання документу означає остаточне впорядкування місцевого самоврядування, тобто завершення повноважень селищних рад та покращення керованості Краматорської громади в цілому. Адже практично на території міста знаходяться селищні ради, які досі приймали свої рішення. Втім, після місцевих виборів Краматорськ отримав новий статус і став адміністративним центром як Краматорської територіальної громади, так і великого Краматорського району. Відтепер, сподіваємося, в громаді буде єдиний центр прийняття рішень, забезпечене правонаступництво, і краматорське самоврядування стане більш рівним та врегульованим", – сказав Костянтин Гацько виданню Kramatorsk Post.

Експерт сподівається, що на основі підписаного закону можна буде приймати юридично грамотні кадрові рішення, пов’язані з реорганізацією рад. Крім того, це також означає і впорядкованість місцевого бюджету: з 1 січня 2021 року у Краматорської громади буде єдиний загальний бюджет.

 

-----------

реклама

Вам необходимо установить офисную программу Microsoft Word? Узнать о возможностях программы и бесплатно скачать, можно воспользовавшись сайтом officeinstall.info/microsoft-word/. Прекрасная возможность скачать любую русскую версию Word без регистрации аккаунта.

Інші статті на цю тему

proyekti-simvoliki-kramatorskogo-rajonu
simvolika-kramatorskogo-rajonu

Громадскість та конкурсна комісія визначили переможця конкурсу з розробки офіційної символіки Краматорського району. Тепер проєкт мають затвердити на сесії Краматорської райради

starovarvarivka-kaplichka

Таку ж скульптуру поставили у Дмитрівці

коментарі