Важливо :: Гроші :: 12 жовтня 2022 14:45 , Олексій Ладика
zavodi-kramatorska

Націоналізація російських активів в Україні: до санкційного списку потрапили два заводи з Краматорська

Одне підприємство належить "Росатому", а акціями другого володіє "Сбєрбанк Росії"

У Краматорську два заводи підлягають націоналізації через те, що вони належать Росії та її резидентам. Йдеться не лише про "Енергомашспецсталь" (ЕМСС), про який ми писали раніше, а й про Краматорський цементний завод "Пушка".

Ці два заводи увійшли до списку з 903 об'єктів в Україні, якими володіє Росія і які мають бути націоналізовані - перелік таких об'єктів ще 5 серпня схвалив уряд України, повідомляє у своєму Телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк.

"Перелік був схвалений і в середині серпня переданий у РНБО [Раду національної безпеки та оборони]. Але досі невідомо, що далі з цими санкціями і чи увійдуть вони у фінальний список. Чекаємо, коли ж нарешті будуть опубліковані", - написав він і опублікував повний перелік цих об'єктів.

На початку жовтня народна депутатка, заступниця голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа повідомляла, що на найближчому засіданні Верховна Рада розгляне питання щодо націоналізації активів Росії в Україні. Депутатка серед інших об'єктів називала "ЕМСС" як такий, що підлягає націоналізації. 

З тих пір у Верховній Раді відбулися кілька засідань, але питання націоналізації російських активів на них так і не розглядалося.

Згідно з документів, оприлюднених депутатом Железняком, "Енергомашспецсталь" на 92,6% належить офшорній кіпрській компанії, яку контролює російська державна корпорація "Росатом", а акціями КЦЗ "Пушка" володіє російський державний банк "Сбєрбанк Росії".

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

emss-obstril

Деталі, необхідні для будівництва судна, мали виготовити на "ЕМСС"

ffu-prodaksn-1

Де зараз завод і його обладнання - невідомо

zavod-pushka

Завод називають перспективним і прогнозують, що він може коштувати до 10 млн доларів США

коментарі