Цікаво :: Review :: 08 грудня 2020 09:03 , Олена Круглова
open-hart-market-chernigiv

Найголовніші речі – це не речі: якою буває благодійність

Мешканка Чернігова організовує благодійні барахолки, а вилученими з продажу речей коштами допомагає онкохворим дітям

Анна Гальперіна – креативна та доброзичлива дівчина з Чернігова. Вона опікується багатьма проблемами сучасності та намагається впливати на них. А ще полюбляє якісні красиві речі. І одного разу, перебираючи свій гардероб, вона придумала, як можна сумістити приємне з корисним.

Анна Гальперіна, ініціаторка акції, та її помічниця Вікторія Куропятникова

«Будь-яка ідея – це, звісно, про особистий досвід і переживання, - розповідає Анна. - Сьогодні, коли кожен намагається бути трішки більш свідомим та екологічним, я дедалі частіше задаюся питанням, що конкретно я можу зробити корисного для планети, міста і людей навколо?! І одного разу я відчула, що одяг, який роками лежить у моїй шафі або який носила лише раз, не дає мені задоволення, що це лише прив’язка, яку давно час відпустити.

А якщо глобально, то, в принципі, необдумані покупки захопили цей світ, а фешн-індустрія колосально засмічує планету. Я зрозуміла, що не хочу більше складувати та переспоживати, але й викидати речі чи бездумно віддавати я теж не хотіла. Я вирішила придумати, як продовжити цикл життя речей задля доброї справи й об’єднати себе, своїх подруг, а тепер ще й усіх небайдужих у ком’юніті».

Open Heart Market – так назвала свій проект Анна: «Я пропоную всім переглянути свій гардероб, розібрати шафу та відпустити одяг, який віджив у вашому житті, принести його нам, ми дуже постараємося вдихнути в нього нове життя! Потім на добрій барахолці Open Heart Market ми все радісно продамо – і виручені гроші віддамо підопічним дитячого відділення онкогематології Чернігова».

Переший збір речей Анна разом зі своїми подругами-помічницями, яких називає Open Heart Girls, організували в квітні в чернігівському ресторані. Просто поставили біля входу корзину з лейблом «Open Heart Market» та оголосили свої наміри через соцмережі. Єдиним проханням було приносити чисті, якісні та неушкоджені речі: одяг, взуття, аксесуари.

Корзина для сбору речей

Після збору всі речі організатори сортували за якістю, потім за видом та розміром. Речі, які не підходили для продажу, віддавали у фонди літніх людей та інші благодійні організації, інтернатів, деякі з речей передали навіть до місцевого драмтеатру. Далі починалася робота з підготовки речей: їх відпарювали та прасували, деякі перед тим прали, розміщували на тремпелі та стійки, назначали вартість. До речі, ціни встановлювалися помірні – від 50 до 300 гривень. Навіть на брендовий одяг.

Вікторія Куропятникова з команди Open Heart Girls пояснює: «Ми бажали подарувати людям щастя. І можливість недорого придбати якісні красиві речі. Ми хотіли якомога більше продати, щоб більше допомогти. Тому в нас було все доступно».

Весь процес підготовки тривав біля двох місяців.

«Відбувалася якась магія!»

В червні відбувся перший розпродаж. Він тривав два дні. Проводили його на вулиці у центрі Чернігова, де облаштували декілька стендів з одягом та іншими речами. Створили приємну та доброзичливу атмосферу – під музику кожного відвідувача привітно зустрічали та допомагали знайти та підібрати потрібну річ. Також була облаштована примірочна зона, де покупцям можна було в комфортних умовах примірити одяг.

Перший розпродаж Open Heart Market

За словами Анни, хтось з перехожих просто підходив поцікавитися, що відбувається, хтось цілеспрямовано приходив підібрати щось новеньке до свого гардеробу. Це були люди різного віку, переважно жінки. Дехто за покупками приходив декілька разів. І самі дівчата-організаторки теж придбали собі обновки.

«Відбувалася якась магія! – ділиться враженнями Анна. – Багато людей знаходили в нас те, що хотіли і не могли ніде знайти: саме ту сукню, саме ті джинси. В нас люди знаходили собі ідеальні речі!»

За два дні розпродажу дівчатам вдалося зібрати 92 тисячі гривень. Більшу частину вони передали у благодійний фонд, що опікується дітьми з онкогематологічними захворюваннями, які проходять лікування в місцевій лікарні. А також невелику суму коштів витратили на закупівлю гігієнічних засобів і передали їх до обласної дитячої лікарні для діток, від яких відмовилися батьки.

І вже наступного після першого розпродажу тижні дівчата оголосили про новий збір речей для наступного заходу.

Другий розпродаж Open Heart Market

Відбувся він у серпні. І цього разу дівчатам вдалося назбирати 170 тисяч гривень. На ці кошти закупили техніку для медичних закладів. Фетальний монітор для контролю здоров’я матері та дитини передали в районний пологовий будинок. А апарат для зварювання тканин в дитячу обласну лікарню. Завдяки йому тепер час операцій скоротиться до мінімуму і хірурги зможуть проводити лапароскопію набагато ефективніше.

Ось так злагоджено в атмосфері добра дівчина з Чернігова робить щасливішими людей навколо себе: комусь оновлює гардероб, комусь допомагає позбавитися зайвого та долучитися до благодійної справи, а комусь рятує життя.

Їх досвід вартий бути прикладом і, можливо, надихне на подібну ініціативу мешканців інших міст.

Інші статті на цю тему

blagotvoritelnaya-akciya-licey-4

Кошти перерахували фонду "Таблеточки"

zabeg-kramatorsk

Зібрані гроші підуть на "шведську стінку" для дітей з інвалідністю

hokkeisty-deti-kramatorsk-2

Завдяки мешканцям Краматорська, які долучилися до благодійної акції "Даруймо щастя дітям", 35 знедолених дітей відвідали льодове шоу "Новорічні дива"

коментарі