Цікаво :: Review :: 09 січня 2024 18:26 , Олексій Ладика
vertep2

"Намагаємось дати свята серед буремних часів": до Краматорська завітав яскравий і галасливий різдвяний вертеп

Ініціатива обʼєднала молодь з усієї України - від Львова до Сєвєродонецька

9 січня у Краматорську можна було побачити святкову ходу - молодь у вишиванках, кожухах та чудернацьких костюмах ходила містом, співаючи колядки і даруючи дітям цукерки і печиво. Це був різдвяний вертеп, який до Краматорська привіз гурт молодих людей з Харкова, Львова, Одеси, Києва, Сєвєродонецька. 

"Це друзі, друзі друзів. Мені подзвонили і сказали, чи я не хочу долучитися до такої ініціативи - я погодився, приїхав сюди, зустрівся з іншими знайомими, друзями, і ось ми ходимо, вертепуємо", - розповідає учасник вертепу Остап.

"Ми вже були в Ізюмі, Камʼянці, Святогірську, Словʼянську і зараз ми у Краматорську. Ми [у Краматорську] ходили по хабу, по кафе, по лікарні, по центру для переселенців", - каже Олексій Галуга, який у вертепі грав чорта.

test Остап, не замислюючись, приєднався до ініціативи поїхати з вертепом на Донеччину. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

За сценарієм, чорт намагався зіпсувати людям різдвяні свята, перемішавши календарі і посіявши між ними розбрат, але завдяки згуртованості і єдності люди і ангели перемогли чорта. Саме на єдності учасники вертепу акцентували увагу глядачів.

"Зі своїми не сваріться, ближньому допомагайте, памʼятайте про коріння і ніколи не цурайтесь!", - такими словами завершується вертеп.

Вертеп побував у краматорських волонтерських центрах, лікарні, також заходили співати у кафе і магазини, а завершили ходу на Критому ринку.

"Ми їздимо з вертепом на Сході, вертепуємо перед дітьми, військовими, намагаємося посіяти трошки свята серед таких буремних часів. Я вважаю, що багато людей зараз переживають найважчий період їхнього життя і, можливо, таким чином ми можемо дати їм хвилинку щастя, трохи відволіктись від буденностей і проблем, побути ближче до Бога", - каже Остап, учасник вертепу, який грав царя. 

testtesttesttest

test Різдвяний вертеп у Краматорську. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Софія народилася і провела юність у Дніпрі, зараз мешкає у Харкові. Вона грала ангела, каже, що для неї участь у вертепі - класний досвід обʼєднання людей з різних міст під спільною ідеєю. 

"Ми разом відчуваємо єдність, як маленька сімʼя - за дуже короткий проміжок часу. Для чого ми це робимо? По-перше, підтримати цивільне населення, нагадати, що ми всі разом, що ми памʼятаємо про нашу реальність кожен день. По-друге, розповісти в такій короткій формі про давню важливу традицію, яка для українців має продовжуватися і жити якимись сучасними шляхами, як це намагаємось зробити ми в контексті сьогодення", - поділилася вона з журналістом Kramatorsk Post.

test Харківʼянка Софія (зліва) вважає важливим, щоб традиція вертепу продовжувалась. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Люди, які зустрічали вертеп на вулиці, зупинялися, знімали це дійство на телефони, діти раділи отриманим цукеркам. 

"Сьогодні це для мене було, як бальзам на душу. Чоловік на передовій, звʼязку з ним немає. Неймовірне чудо, коли Краматорськ - місто, яке знає лихо та горе з 2014 року - так бореться! Талановиті, прекрасні люди до нас сьогодні завітали! Сьогоднішній вертеп для нас, волонтерів, теж підтримка! І неабияка! У своєму виступі молодь вклала все, що потрібно для того, щоб ми ще більше прагнули ПЕРЕМОГИ! Велика їм вдячність!!!", - ділиться своїми враженнями Олена, волонтерка і дружина військовослужбовця Збройних сил України.

test Вертеп на Критому ринку. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Це не перший раз, коли до Краматорська приїжджає різдвяний вертеп. Минулого року молодь з усієї України також влаштовувала виставу у різних місцях, як-то волонтерські центри, кавʼярні і навіть у громадському транспорті.

Інші статті на цю тему

rizdvyana-ploscha-myru-kramatorsk

Як виглядав святковий центр міста рік тому, можна подивитись в інтерактивному турі по площі та проспекту Миру

vertep-5

Учасники вертепу влаштували виставу на ринку, біля вокзалу та у громадських центрах

hram-velikomuchenika-yuriya-peremozhcya-upc-kp

Сьогодні набула чинності календарна реформа ПЦУ. Але парафії можуть самостійно узгоджувати, чи переходити їм на новий стиль саме зараз. Розповідаємо, що вирішили у Краматорську

коментарі