Важливо :: Політика :: 30 вересня 2021 17:04 , Олексій Ладика
aleksandr-kovalev-maksim-efimov

Нардепи з Донеччини виявилися аутсайдерами за сумами грошей, "вибитих" для своїх виборців

Округ Максима Єфімова цього року отримав 20 млн грн, які пішли на реконструкцію Саду Бернацького

Донеччина - аутсайдер за виділеними субвенціями з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, як за кількістю, так і за сумами. Краматорськ, зокрема, цього року отримав дві субвенції по 10 млн грн кожна і обидві були направлені на реконструкцію Саду Бернацького.

Про це сьогодні розповіла координаторка Громадянської мережі "ОПОРА" Наталія Боровська, представляючи результати моніторингу діяльності нардепів з Донеччини. На цій прес-конференції представляли результати дослідження двох розподілів субвенцій на соціально-економічний розвиток.

Субвенції на соціально-економічний розвиток - це гроші платників податків, які направляються з державного бюджету на певні ремонтні роботи чи розвиток інфраструктури в округах народних депутатів. Останні "вибивають" їх на засіданнях комітетів Верховної Ради. Виділення субвенції є показником вміння депутатів домовлятися і "затягувати" кошти в регіон, зазначає координаторка.

І ось парламентарі з Донеччини досить інертні у цьому.

Цього року субвенції виділялися двічі - у травні і липні. У травні п'ять округів на Донеччині отримали по 10 млн грн. У перерахунку на одного мешканця Донецької області виходило лише по 12 гривень, що було найнижчим показником по Україні в порівнянні з іншими областями. У липні лише чотири округи отримали з бюджету кошти у вигляді 5 субвенцій на соціально-економічний розвиток. 

Загалом Донеччину (неокуповану її частину) у Верховній Раді представляють 12 нардепів-мажоритарників, які потрапили до парламенту не по списках партій, а були обрані більшістю голосів виборцями певного округу. Виходить, що лише 4-5 з 12 депутатів "заводять" гроші на свій округ. 

Краматорськ отримав дві субвенції на Сад Бернацького

Сад Бернацкого

Мэр Краматорска рассказал, сколько потрачено уже и сколько еще потратят на самую дорогую в истории Краматорска реконструкцию парка

Одним із міст, яке отримує субвенцію, є Краматорськ. На тутешньому виборчому окрузі перемогу на останніх парламентських виборах отримав Максим Єфімов. Цього року він "вибив" для свого міста дві субвенції по 10 млн грн кожна. Обидві пішли на реконструкцію Саду Бернацького, а точніше на влаштування майданчика для масового відпочинку населення з сухим фонтаном. Загальну сума робіт становить 72,2 млн грн. 

Роботи щодо облаштування світломузичного фонтану, великих гойдалок тощо виконує компанія "Стройуком", пов’язана з народним депутатом Єфімовим

Сам нардеп на своїй сторінці в мережі Facebook не згадує про виділення субвенцій соцекономрозвитку на облаштування зони відпочинку у Саду Бернацького.

На що витрачають субвенції інші міста Донеччини

Прифронтова Авдіївка, яку у Верховній Раді представляє нардеп Муса Магомедов, цього року отримала дві субвенції по 10 млн грн кожна. Першу, щоправда, довелося розділити з Очеретинською селищною територіальною громадою, яка входить до одного виборчого округу з Авдіївкою. У самій Авдіївці з першої субвенції на 5,182 мільйонів гривень замінили дах школи №6.

Усі 10 млн грн з другої субвенції наразі спрямовують на реконструкцію будівлі Управління соціального захисту населення.

У травні у Кураховому за рахунок 10-мільйонної субвенції збудували футбольне поле зі штучним покриттям по вулиці Мечникова. Друга субвенція аналогічної суми спрямовується на придбання комп’ютерного томографу для Курахівської міської лікарні. У цьому окрузі народним депутатом був обраний Володимир Мороз.

У Маріуполі дві субвенції спрямували на заклади освіти. Влітку кошти спрямували на капітальний ремонт внутрішніх приміщень школи №15, зараз субвенція спрямовується на ясла-садок №110 "Світлячок" - на 9 млн грн тут проведуть заходи з енергозбереження, а ще мільйон з гаком планують витратити на оснащення садочка. Нардеп Сергій Магера, обраний в Раду від округу в Маріуполі, єдиний з обранців від Донеччини, хто згадує про субвенції у своїх дописах у соцмережах.

Як в інших регіонах України

Як ми казали вище, Донеччина перебуває на передостанньому місці як за кількістю субвенцій, так і за сумою (ще менше отримала тільки Луганська область).

Найбільшу кількість субвенцій отримали Львівська область (119 субвенцій), Волинська (117) та Харківська (83). Якщо ж дивитися на суми субвенцій, а отже на й масштабність втілених проєктів, то на першому місті Дніпропетровська область (отримала 180 мільйонів гривень), Харківська (108,2 мільйона гривень) та Київ (102,2 мільйона гривень).

Отже, Донецька область як найбільш густонаселений регіон України, знову має найменшу суму субвенцій в перерахунку на одного мешканця – тепер це близько 10 гривень на одну особу. 

Чи можуть виборці впливати на те, куди виділяються гроші

Координаторка мережі "ОПОРА" Наталія Боровська констатує: наразі виборці жодним чином не впливають на те, куди спрямовуються кошти від субвенції. Вони лише постфактум дізнаються, що гроші виділені і спрямовуються на ті чи інші об'єкти.

Але це можна спробувати змінити.

test Наталія Боровська

"Це питання до виборців. Вони мають комунікувати з народними депутатами, лобіювати законопроєкти, мають казати, наприклад, що краматорській громаді, можливо, не Сад Бернацького наразі є найбільш актуальним питанням, а ці кошти краще направити на інші речі", - каже Наталія Боровська.

Координаторка "ОПОРИ" зазначає, що ініціативна група мешканців міста чи людина, яка є експертом у певному питанні, можуть комунікувати з народним депутатом чи його помічниками, щоб донести до них актуальну проблему у місті. Для цього потрібно не гребувати звертатися до приймальні депутата - знайти адресу, контакти, дні і часи прийому можна на спеціальній мапі, створеній мережею "ОПОРА".

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

ffu-prodaksn-1

Де зараз завод і його обладнання - невідомо

domashne-nasilstvo

Гроші на це візьмуть з держбюджету за умови співфінансування з місцевого

aleksandr-kovalev-maksim-efimov

Як змінилась фінансово-промислова група колишнього нардепа, які компанії до неї входять та що приносить найбільші прибутки

коментарі