Важливо :: Життя громади :: 21 квітня 2023 17:00 , Максим Ходушко
streetcommentscover

«Нарешті проспект Незалежності!»: розповідаємо, як краматорці відреагували на нові назви вулиць

А також пояснюємо, чи треба бігти міняти документи

Днями у Краматорську оприлюднили нові назви 307 вулиць, провулків та одного з трьох міських парків. Повний список вулиць Краматорська з новими назвами ми одразу ж опублікували, тож якщо ви раптом його не бачили, читайте. Ділиться інформацією з тими, хто ще не знає, чи стосується це саме його вулиці.

«Відбулося в містечку К. велике перейменування вулиць»: і що мешканці міста про це написали

Краматорці одразу жваво почали реагувати на перейменування. Хтось зробив радісний допис, у якому погодився, – краще проспект Незалежності, ніж Двірцева.

test

Хтось щиро засмутився, що імена загиблих військових з Краматорська жодним чином не згадані у нових назвах вулиць. Наприклад, ім’я Володимира Линського, попри те, що петиція про перейменування вул. Бородіно на його честь набрала потрібну кількість голосів.

test

Тут треба сказати, що голова міської військової адміністрації Олександр Гончаренко одразу надав цьому слушне пояснення, – пам'ять загиблих буде вшановано іншим чином. А яким – вирішуватимемо після перемоги:

test

Без уваги мешканців не залишилося й перейменування провулка Таймира на честь колишнього мера Краматорська Віктора Кривошеєва. Ось реакція однієї з мешканок того району міста:

test


«Забули Ракоші, забудуть і Шкадінова» – обговорення у Фейсбуці 

Найбільший резонанс викликала нова назва колишнього парку ім. Пушкіна, який відтепер називається англійською – Family Park, тобто Сімейний (або Родинний) парк.

testtest


Олександр Гончаренко в одному з обговорень пояснив і це. На його думку, назва парку Родинний віддає «совком» – «тому прийняли те рішення, яке прийняли».

test

Після парку найбільше обговорюється перейменування вул. Двірцевої. Бачимо, що з цього приводу думки теж розділилися. 

testtest

Хоча так нарешті було припинено дискусію, як все ж таки правильно – Двірцева, Палацова, Палацна? Тепер маємо проспект Незалежності.

Активні громадяни не забули і про парк Ювілейний, а більш помірковані нагадали, що як забулися колишні назви вулиць у Краматорську на зразок Ракоші, Щаденко, так забудуться й Шкадінова та інші. 

test

До речі, вулицю Рум'янцева не перейменовували. Вона між тим до 1962 року називалася Волховсьска. А сам Микола Рум'янцев був учасником Другої світової війни та працював на ТЕЦ Краматорська. 

Клас, не те, або 50/50

Ми провели опитування щодо нових назв вулиць Краматорська в Інстаграмі, Телеграмі та Вайбері Краматорськ Пост, щоб дізнатися думку наших підписників з цього приводу.

У Інстаграмі отримали такі результати:

test

Схожі результати опитування й у Телеграмі:

test

І лише у Вайбері більше частина тих, хто голосував, оцінила нові назви вулиць однозначно негативно.

test

За результатами опитування можна сказати, що приблизно третина наших підписників оцінює перейменування позитивно, ще третина – неоднозначно, а решта не підтримують те, що сталося.

Чи потрібно міняти документи

Краматорці, яких не  торкнулося попереднє перейменування, яке відбулося у 2016 році, тепер хвилюються, – чи не скасують субсидію, якщо вулицю перейменували. Коротка відповідь: ні.

Або чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість? Відповідь така:

Ні. Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно.

У разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Більше відповідей на питання по цій темі читайте за посиланням у роз’ясненні від Кабінету міністрів.

І наостанок

А тим часом на сайті місцевих петицій вже з’явилося звернення, автор якого проти перейменування. Щоправда, написане воно суто на емоціях: «Дайте спокій місту, займіться чимось корисним і потрібним, людям допоможіть, тваринам» і без конкретних пропозицій по назвах.  

Фото обкладинки –  Дмитро Лук’яненко/Kramatorsk Post

Інші статті на цю тему

Kramdecoloncover

Очищення міста від імперського впливу триває

Militarystreetscover

Розповідаємо, як ці вулиці називалися до перейменування і як звуться тепер

VulytsiKramatorskacover

Розповідаємо, як ці вулиці називалися раніше і чому називаються так тепер