
Наркотики, вибухівка та стрілянина: троє жителів Краматорського району притягнуті до кримінальної відповідальності
Днями у сусідніх з Краматорськом містах поліцейські вилучили у місцевих жителів наркотичні речовини та вогнепальну зброю. За цими справами розпочате досудове розслідування. Ще на одного жителя вже чекає суд через його небезпечні для оточуючих дії.
Наркотики та вибухівка у Дружківці
Перша подія трапилася у Дружківці. За повідомленням Краматорського районного управління поліції, оперативники отримали інформацію про те, що 44-річний житель міста зберігає вдома наркотичну речовину. Після ухвали суду за місцем мешкання чоловіка пройшли слідчі дії.
Поліцейські провели обшук вдома у чоловіка. У гаражі та на горищі будинку вони знайшли засушені та оброблені коноплі загальною вагою близько 500 грамів. Були знайдені й пристрої для вживання.
Вилучене направлено на експертне дослідження.
Наразі Дружківським відділом поліції №1 Краматорського РУП проводиться досудове розслідування за ч. 2 ст. 309 "Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту" Кримінального кодексу України.
Чоловіку загрожує до 3 років позбавлення волі.
Друга подія сталася також у Дружківці ще влітку. Про це повідомила Краматорська окружна прокуратура. Тоді 35-річний місцевий житель, перебуваючи у стані наркотичного сп’яніння, приїхав на мопеді до будинку свого знайомого. Після спілкування з господарем та його гостем він вирішив повернутись додому, але не знайшов ключів від мопеду.
Спроби віднайти їх вже утрьох також виявились для чоловіків невдалими, тож рознервований мопедист звинуватив знайомих у крадіжці.
Він дістав з кишені гранату типу РГД-5, яку привіз із собою, та, висловлюючись в бік опонентів нецензурною лайкою, став погрожувати приведенням боєприпасу в дію.
Попри зауваження оточуючих та спроби його заспокоїти, обвинувачений висмикнув запобіжну чеку та кинув гранату перед собою, після чого з місця злочину втік.
Внаслідок вибуху 40-річний товариш господаря отримав вогнепальні поранення передпліччя та гомілки. За кілька годин втікача правоохоронці затримали та заарештували.
Наразі його судитимуть у Дружківському міському суді за фактами придбання й носіння бойових припасів без передбаченого законом дозволу та хуліганства (ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 296 ККУ). Чоловікові загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.
Стрелянина у Костянтинівці
Третій випадок стався у Костянтинівці. Там, за повідомленням Краматорського районного управління поліції, нещодавно вночі мешканців одного з будинків налякали постріли з автомата Калашникова. Кулі пошкодили вікна та балкони двох поверхів, але, на щастя, обійшлося без постраждалих.
Поліція міста розпочала розшук зловмисника і вже за кілька годин встановила його особу. Цей 33-річний чоловік вже мав декілька судимостей.
Співробітники карного розшуку вислідили та затримали його вранці поряд із залізничним вокзалом.
Нападник показав, де сховав автомат. А також розповів, що стріляв у багатоповерхівку, бо хотів помститись своїй співмешканці. У цей час жінка була там у квартирі подруги.
Звідки в чоловіка зброя та де він придбав алкоголь, правоохоронці поки що з’ясовують. Вилучений автомат наразі відправили на експертизу.
Крім того, оперативники також з’ясували, що того ж вечора підозрюваний проникнув у торговий павільйон і викрав гроші. При цьому він загубив на місці злочину свій телефон.
Чоловікові оголосили підозру у скоєнні хуліганства, вчиненого із застосуванням вогнепальної зброї (ч. 4 ст. 296 ККУ) та крадіжки, вчиненої в умовах воєнного або надзвичайного стану (ч. 4 ст. 185 ККУ).