
«Наруга над пам'яттю наших полеглих захисників», – очільник області про деякі політичні сили у місцевих органах влади
Проблема, яка може торкнутися багатьох громад
Поки проєкт закону, який передбачає позбавлення мандатів представників заборонених проросійських партій у місцевих радах все ще очікує розгляду у Верховній Раді, очільник Донецької області каже, що військово-цивільні адміністрації треба буде зберегти на деякий час і після нашої перемоги.
Він назвав це небажаним, але необхідним кроком. Як аргумент Павло Кириленко навів приклад Маріупольської міськради, де депутати відмовляються проводити засідання із представниками заборонених «Партій Шарія» та ОПЗЖ.
«Присутність колаборантських сил в органах місцевого самоврядування — це наруга над пам'яттю наших полеглих захисників. Цього не можна допустити, ані у вільних громадах, ані в громадах, окупованих з 2014 року», – саме це зазначив очільник області.
Ситуацію у Маріуполі Павло Кириленко вважає показовою. На його думку, те ж саме може відбуватися і в інших громадах у разі відновлення роботи місцевих рад, обраних на виборах 2020 року. Про це він розповів під час онлайн дискусії щодо відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях, що була організована профільним комітетом Верховної Ради України.
Яка ситуація наразі у міськраді Краматорська
Раніше ми вже писали, що у Краматорській міській раді більше немає фракції «Опозиційна платформа - За життя» (ОПЗЖ). Вона припинила свою діяльність після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Проте депутати від цієї партії не позбавлені свого статусу та продовжують працювати як позафракційні.
Що стосується іншої забороненої партії – Шарія, – вона також визнана проросійською. Станом на середину січня її фракція у Краматорській міській раді, схоже, не саморозпустилася.
Фракції «Партія миру та розвитку» також у міськраді більше не існує. Партія припинила своє існування на всеукраїнському рівні 8 червня 2022 року.
Таким чином у міськраді залишаються чинними фракції трьох політичних сил: «Команда Максима Єфімова «Наш Краматорськ», «Європейська Солідарність» та «Слуга народа»,