Важливо :: Гроші :: 18 червня 2021 19:42 , Олексій Ладика
9-shkola-kramatorsk

Натермомодернізували: Краматорськ розірвав договори з "БАК будівельною компанією"

Міська влада знову подаватиме невідремонтовані об'єкти на фінансування від ЄІБ

Міська влада через суд розірвала договори з "BAK stavebny spolecnost, a.s" ("БАК будівельною компанією") на термомодернізацію 20 об'єктів інфраструктури, серед яких школи, дитячі садочки, поліклініка і бібліотека. Тепер керівництво міста буде знову подаватися на програму від Мінрегіонрозвитку та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), щоб отримати гроші на завершення цих ремонтів.

Про це Kramatrosk Post повідомив міський голова Краматорська Олександр Гончаренко під час брифінгу 15 червня.

За словами мера, 22 мільйони гривень, які були переведені "БАК" в якості завдатку, вже не повернути.

"Страхова компанія, яка страхувала передоплату "БАК" у суму 22 млн грн, вже банкрут, повертати ці гроші нема з кого. Договори з ["БАК будівельною компанією"] розірвані через судові позови, зараз ми робимо нову експертну оцінку та нові звіти і готуємо подавати 20 об'єктів знову до ЄІБ", - сказав Гончаренко.

Площадь Ленина Краматорск

Програму будівництва та ремонту об'єктів інфраструктури виконали на 69,6%

Восени 2018 року краматорське Управління капітального будівництва (УКБ) заключило договори з "БАК "BAK stavebny spolecnost, a.s" на термомодернізацію 9 шкіл і 9 дитячих садочків. Один контракт був на суму 82,2 млн грн - він передбачав капітальний ремонт шкіл 2, 3, 8, 9 і дитячих садочків 6, 8, 64, 71, 84. Другий контракт вартістю 56,5 млн грн передбачав ремонт шкіл № 10, 19, 26, а також садочків 5, 82, 96, 97. Третій контракт на 8 млн грн передбачав ремонт шкіл № 31 і 33.

"БАК будівельна компанія" також виграла тендер на реконструкцію Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 (колишня третя поліклініка) вартістю 75 млн грн, і тендер на ремонт Центральної міської бібліотеки на 12,5 млн грн.

Компанія взяла передоплати на загальну суму 22 млн грн, почала робити ремонти, але потім все покинула. Роботи в усіх вище перелічених об'єктах досі не завершені. 

Прокуратура через суд домоглася від "БАК" завершення робіт на суми завдатку. Так, у жовтні минулого року прокуратура відзвітувала, що домоглася від підрядника завершення термомодернізації двох шкіл в Краматорську на суму 1,8 млн грн. У грудні в прокуратурі повідомили, що домоглися від "БАК" виконання робіт з термомодернізації садків і шкіл на суму 12 млн грн, а у лютому - завершення робіт ще на 6 млн грн.

Але це не сильно вплинуло на ситуацію. Ось так, наприклад, виглядає недовідремонтована школа №2:

testtest

А ось це школа №9:

А це центральна бібліотека:

testtest

Усі 20 об'єктів ремонтувалися в рамках "Надзвичайної кредитної програми для відновлення України". Це проєкт, який реалізується державою в особі Міністерства регіонального розвитку та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Останній надає нашій державі кредит у сумі 200 млн євро на відновлення об'єктів інфраструктури у регіонах, які постраждали від війни на Сході України (Донеччина, Луганщина) або які межують з ними (Запоріжжя, Дніпропетровщина, Харківщина).

Центральная библиотека Краматорска

Чиновники говорят, что проблема в финансировании, в подрядчик винит субподрядчика

Щороку керівництво міст та громад у цих регіонах, а також державні та комунальні підприємства подають до Мінрегіону перелік об'єктів, на ремонти яких вони хотіли б отримати фінансування. Міністерство визначає переможців цього конкурсу.

Олександр Гончаренко каже, що наприкінці серпня - на початку вересня міська влада знову буде подавати усі ці 20 об'єктів на "Надзвичайну кредитну програму для відновлення України". Окрім цього, Краматорськ подаватиме й інші об'єкти - на загальну суму 1,5 млрд грн. Серед них, зокрема, капітальний ремонт мосту через Торець поблизу СКМЗ. 

Рішення Мінрегіону очікується у січні-лютому наступного року. "Якщо все вийде - навесні можна буде відновити роботи", - резюмує міський голова.

"БАК будівельна компанія" є лідером за кількістю виграних тендерів в Краматорську. За даними активістів "Антикорупційного штабу", ця фірма виграла 357 тендерів в місті. Вона, зокрема, робила реконструкцію площі Миру.

Компанія "ВАК stavební společnost, a.s." зареєстрована у Празі, столиці Чехії, її представником значиться Володимир Хоменко. Останній є одним із засновників цієї компанії: окрім нього, серед засновників та бенефіціарів є як громадяни Чехії, так і громадяни України. Як чеська компанія, так і її київське представництво з'явилися у 2018 році, за кілька місяців до перемог у тендерах у Краматорську.

Поліція зараз розслідує кримінальну справу про привласнення та привласнення і розтрату майна, в якій фігурує "БАК будівельна компанія". За даними слідства, ця компанія з 21 серпня 2018 року і далі заволоділа 70 млн грн, які отримала в якості передоплати на ремонти об`єктів освіти та охорони здоров`я у Краматорську. Після цього "БАК будівельна компанія" перерахувала ці гроші на адреси інших компаній, зокрема, ТОВ "Будівельна компанія "БАК Україна", ТОВ "ІПМ", ТОВ "Леман-Бетон", ТОВ "Альянсжитлобуд". Поліція вважає, що ці гроші могли перевести у тіньовий сектор економіки, далі - у готівку, а після того їх привласнили організатори злочинної схеми.

Кримінальна справа розслідується з 1 липня 2019 року. Наприкінці минулого року суд дозволив продовжити розслідування справи до 1 липня 2021 року.

-------------

реклама

Заказать изготовление надёжных металлопластиковых окон, можно воспользовавшись сайтом viknaland.ua. Выбранные металопластиковые окна VIKNALAND - элегантный внешний вид и безупречный белый цвет, европейское качество сырья.

Інші статті на цю тему

termomodernizaciya-bak-kramatorsk

За словами міського голови Олександра Гончаренка, без цього місто не зможе розраховувати на фінансову допомогу від ЄІБ

centralnaya-gorodskaya-biblioteka

Средства нужны на корректировку проекта капремонта Центральной библиотеки

centralnaya-biblioteka-kramatorsk-remont (1)

Недовідремонтовані бібліотеку, школи і садки місто буде змушене завершити за власний кошт

коментарі