Важливо :: Життя громади :: 25 лютого 2021 17:52 , Олена Круглова
policejskij-oficer-gromadi

"Шерифи на місцях" замість дільничних: як працюватимуть правоохоронці у селищах Краматорська

Краматорська міська рада затвердила Програму «Поліцейський офіцер громади-2021»

На черговій сесії Краматорської міської ради 24 лютого депутати підтримали Програму «Поліцейський офіцер громади-2021».

Вона впроваджує новий формат роботи дільничних у п’яти територіальних громадах Краматорська, найбільш віддалених від міста.

Цей формат передбачає постійне проживання поліцейських офіцерів на територіях громад за для того, щоб представник правопорядку досконало знав місцеву обстановку, потреби та проблеми місцевих мешканців.

В Програмі зазначено, що поліцейські офіцери громади – це співробітники Національної поліції, але не є муніципальними поліціантами. Тобто вони не отримуватимуть оперативних завдань від місцевої поліції, а виконуватимуть обов’язки виключно в межах завдань та задач своєї територіальної громади.

Заступник міського голови Валерій Радченко, спираючись на попереднє спілкування зі старостами громад, так пояснив депутатам необхідність створення нового формату роботи правоохоронців: «Зараз поліцейських вони там не бачать, з ними ніхто не спілкується, завдання та потреби людей ніхто не вирішує. Є таке поняття «латентний злочин», який ніде не оцінюється. Тобто в людини щось там вкрали, а вона думає: «Як ото їхати до поліції, то краще воно останеться так». А це накопичується […] А злочин, який не покарано, він продовжується. Тобто така мета цієї програми».

У самій Програмі, крім того, щодо мети створення нової посади акцент зроблений також на попередженні правопорушень в інтересах громади.

Отже в обов’язки поліцейських офіцерів буде входити оперативне реагування та вирішення проблем забезпечення безпеки закріплених за ними територіальних громад. І, як підкреслив Валерій Радченко, порівнюючи їх з "шерифами на місцях", вони матимуть реагувати на будь-які надзвичайні події у громаді 24 години на добу.

На посаду поліцейського офіцеру громади обиратимуться мешканці територіальних громад, кандидатури яких запропонують самі громади. Крім того, як зауважив Радченко, якщо кандидат буде не місцевим, йому потрібно буде надати житло, щоб забезпечити можливість його проживання на території саме цієї конкретної громади. Приступити до виконання своїх обов’язків вони зможуть після 4,5 місяців навчання.

З боку Нацполіції поліцейські офіцери будуть отримувати заробітну платню, матимуть право на соціальні гарантії та пільги, згідно до законодавства. А також будуть забезпечуватися одностроєм, табельною зброєю, спеціальними засобами, нагрудними камерами та планшетами.

З боку місцевої влади з міського бюджету будуть виділені кошти для створення та поліпшення умов роботи поліцейських офіцерів громади. Загальний розмір витрат, передбачений Програмою, становить 3 777 000 грн.

Більшу частину цих коштів, а саме 3 050 000 грн, передбачено витратити на придбання робочих автівок. Валерій Радченко зазначив, що необхідне робоче облаштування автівок забезпечить Нацполіція.

На решту коштів заплановано провести ремонт приміщень, облаштувати кабінети та придбати оргтехніку. Також Програмою передбачені витрати на обслуговування службового автотранспорту.

Інші статті на цю тему

polyakova-3

До цєї суми не входять гонорари для зірок, тому що за це платили не з міського бюджету

pidlitki-poshkodili-gromadskiy-tualet

Напередодні вони навмисно розбили сенсорний екран вбиральні

vbivstva-i-nelegalniy-alkogol

Всіх підозрюваних по цих справах правоохоронці виявили і затримали

коментарі