Цікаво :: Review :: 31 грудня 2021 16:13 , Олексій Ладика
ptahi-u-parku-yuvileyniy

Нахабні голуби, самотня качка і самозакоханий фазан: подивіться фото, як живуть птахи у парку "Ювілейний"

Ми взяли фотоапарат і вранці останнього дня 2021-го року вирушили до парку

Ми хотіли зробити фоторепортаж про те, як живуть качки на озері у парку "Ювілейний" взимку - в теплу пору року їх там десятки, якщо не сотні. 

testtest

І цей качиний тренд cтосується не лише Краматорська. Ось, наприклад, качки у Тернополі:

testtest

А це вони захопили озеро у парку Глоби у Дніпрі:

testtest

Ми взяли фотоапарат і вранці останнього дня 2021-го року вирушили до парку. Тільки от проблема! На озері була лише одна самотня качка. Де всі інші? Мабуть, поховалися від морозу в очереті?

test

Проте парк "Ювілейний" зараз повністю належить голубам. Ми ще не встигли нікого сфотографувати, як вони налетіли на фотографа, ледь не сіли на голову! Якби не махали руками, то сіли б! От нахаби! Звикли, що люди - це ходячі годівниці, і налітають на кожного двоногого! Вони наче питають: "Сємки є? А якщо знайду?".

testtesttesttesttest

Ще голуби люблять тусити біля флагштоку. Особливо їм припали до душі нові електричні стовпи. Виглядає футуристично!

testtest

А ось білі голуби сидять окремо від інших. Невже і серед голубів бувають "білі ворони"?

test

Ворони, до речі, теж є у парку - чорні, не білі. Є і сороки. 

testtesttesttesttest

Ну і природа настільки очистилася, що у парку давно живуть фазани, і це, вже мабуть, нікого не дивує. Але все одно, коли їх зустрічаєш, продовжуєш дивуватись. Дві самки почали від нас тікати ще до того, як ми їх помітили. Тож вдалося сфотографувати лише одну.

test

А ось фазан-самець нікуди не тікав і нікуди не поспішав. Він щось там дзьобав біля замку, позував для камери і з одного боку, і з іншого, і спереду, і ззаду, а потім, не кваплячись, почимчикував через дорогу на інший бік парку.

testtesttest

А це фото - те, заради чого ми і затіяли пташине фотополювання. Ми хотіли розповісти, як правильно годувати пташок взимку. Хтось розкидав біля озера нарізану моркву і це правильно! 

test

Саме таким і треба годувати качок - перед холодами фахівці регіонального ландшафтного парку "Краматорський" докладно написали, чим можна годувати водоплавних птахів взимку. Окрім нарізаної моркви, можна ще нарізаними або натертими гарбузом чи буряком, зерном пшениці (краще у запареному вигляді), дрібною свіжомороженою рибою. Корм можна покласти на березі біля води, або на лід, якщо водойма уже почала замерзати.

Але птахів не можна годувати хлібом! У ньому містяться цукор і дріжджі, тому поїдання його птахами, особливо у великій кількості, може призводити до проблем зі шлунково-кишковим трактом та навіть загибелі. 

"У раціонах птахів, яких утримують у неволі, він присутній у дуже малій кількості. Диким птахам його краще не давати взагалі, адже неможливо проконтролювати загальну кількість, яку він з’їсть, адже їх підгодовує багато людей", - кажуть у регіональному ландшафтному парку.

Окрім того, у жодному разі не можна давати птахам солодке печиво, залишки їжі зі столу, а також будь-які солоні продукти, тому що такий корм може призвести до смерті птаха! 

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

2
balhovitin-fotoalbom (1)

Там буде 300 фотографій неймовірних донецьких краєвидів

Lakepumpcover

У водоймі виявили кілька проблем, які будуть вирішувати

коментарі