Важливо :: Гроші :: 01 вересня 2023 11:30 , Краматорск Пост
Eightmillionrestcover

Не менше трьох у кімнаті та зручності на поверсі: умови для проживання дітей з Донеччини під час екскурсій Україною

На організацію дитячих екскурсій екологічними стежками України хочуть витратити вісім мільйонів гривень

Згідно з умовами тендеру за 8 мільйонів гривень, який розмістив у системі ProZorro Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА, 650 дітей  з Донеччини планують ознайомити з природними скарбами України. 

Це діти, що перебувають або перебували на територіях, на яких велися чи ведуться активні бойові дії, тож їх також планують психологічно підтримати та покращити ментальне здоров'я. 

Вартість екскурсійної поїздки однієї дитини складатиме 12,3 тисячі гривень, повідомляє Дій-Краматорськ.

При цьому, як зазначають у Дій-Краматорськ, технічні вимоги до закупівлі виписані максимально неконкретно. Зокрема, не зазначено кількість груп, міста з яких будуть здійснюватися відправлення, тривалість екскурсії. Крім того, у технічному завданні зазначено, що до поїздки необхідно включити тематичні маршрути еколого-освітніх заходів. Наведено шість бажаних тем подорожей, але не зрозуміло, яку кількість тем має мати кожна екскурсійна поїздка.

Серед іншого там є подорож "Житомирське Полісся: в гості до оселі Миклухо-Маклая". Проведення такої восьмигодинної екскурсії пропанує туристична агенція "Всюдихід". Її вартість з урахуванням послуг екскурсовода, вхідних квитків та місцевого транспортного обслуговування становить 250 гривень.

У технічному завданні також прописані досить спартанські умови проживання: в кімнатах щонайменше на три особи зі зручностями на поверсі чи блоці. Також організатори мають забезпечити п'ятиразове гаряче харчування, а також надання сухого пайку під час тривалих екскурсій.

Планується, що ці екскурсії мають відбуватися протягом вересня – грудня. Наскільки безпечні таки подорожі в умовах обстрілів з боку росії та можливого чергового блекауту – питання відкрите. Проте, в технічному завданні прописано, що організаторами мають бути створені безпечні умови перебування та наявність укриття.

Крім того, на кожну дитину має бути виготовлено комплекс сувенірної продукції, який містить програму, торбинку, футболку та кепку, - ця вимога виглядає надзвичайно актуальною, з урахуванням того, що екскурсії будуть проходити в осінньо-зимовий період, - а також ручку та зошит мандрівника.

Варто зазначити, що департамент екології займається організацію таких екскурсій не перший рік. У 2019 році на ці екскурсії було витрачено 2,9 мільйона гривень, а у 2021 році – 4,6 мільйона. В умовах війни донецькі екологи вирішили збільшити ці видатки майже у 2 рази.

Цікаво, що постачальником цього послуг завжди було ТОВ "ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЦЕНТР "ЕКОЛОГІЧНА ВАРТА". Ця компанія зареєстрована у Києві, а її власником та керівником є мешканка Черкаської області Наталя Цабенко.

Інші статті на цю тему

Augustchildrencover

А у Слов’янську зростає кількість пологів

Dopomogadytuachomebudynkucover

Вони планують зібрати ще більше грошей з продажу ювілейного вина

Babiescover

У Слов'янську перемогли дівчатка, а у Костянтинівці хлопці