Важливо :: Життя громади :: 03 квітня 2020 12:42 , Олексій Ладика
denis-smigal-smygal

Не можна ходити по вулиці більше двох: уряд посилив карантин в Україні

Найближчим часом Кабмін оприлюднить офіційне рішення

Вулицею не можна ходити більше двох людей і лише в масках, усі прибулі з-за кордону підлягатимуть обов'язковій обсервації.

Ці та інші обмеження на період карантину затвердив Кабінет міністрів України, повідомив у своєму відеозверненні прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, уряд вирішив зменшити на кордоні кількість пунктів пропуску, які продовжать працювати: працюватиме лише 21 такий пункт.

Запроваджується обов'язкова обсервація на 14 днів усіх, хто буде прибувати з-за кордону.

Забороняється пересуватися вулицями більше двох осіб, окрім випадків супроводу дітей.

Уряд також закликає українців утриматися від шашликів і прогулянок у парках та масових місцях відпочинку на найближчі 3-4 тижні.

"Це насправді допоможе нам уникнути ситуації, як в інших країнах, де хвороба розвивається гіперболічно, дуже швидко і з фатальними наслідками", – сказав Шмигаль.

Прем'єр запевнив, що уряд не зупиняв і не буде зупиняти товарообіг, промислові підприємства та критичну інфраструктуру. Все це буде працювати надалі.

За розрахунками уряду, за три тижні усі, хто в Україні наразі хворий на COVID-19, мають одужати. А обмеження завадять хворобі поширюватися далі. Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то наприкінці квітня уряд зможе розпочати послаблення карантинних обмежень.

"Цей процес буде відбуватись у кілька етапів. Перший – на роботу підуть люди працездатного віку. Паралельно буде частково відновлюватись рух громадського транспорту. Це дозволить нам з початку травня розпочати рестарт економіки. Але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів", – сказав прем'єр.

Заборона на масові заходи та відвідування людних місць залишиться, на вулиці не можна буде перебувати без маски. Для людей похилого віку, студентів та школярів карантин буде подовжений, сказав голова уряду.

Інші статті на цю тему

коронавірус

4 людей померло від наслідків коронавірусу

коронавірус

Від наслідків хвороби померло 6 людей

school

С четверга в школах города возобновятся занятия для учащихся 1-11 классов

коментарі