Важливо :: Життя громади :: 22 грудня 2022 12:31 , Олексій Ладика
pamyatnik-pushkinu

"Не треба піддаватися тваринним інстинктам русофобії": з'явилися дві петиції проти перейменування вулиць у Краматорську

Жодна з них не набрала необхідної кількості голосів за майже місяць голосування

На сайті електронних петицій з'явилося два звернення проти перейменування російських вулиць у Краматорську. Перша петиція вимагає не перейменовувати вулицю Бородіно, а друга виступає проти перейменування топонімів взагалі. Автор обох петицій - Кирило Дудник.

 У жовтні з'явилася петиція про перейменування вулиці Бородіно на честь Володимира Линського, військовослужбовця тероборони з Краматорська, який загинув у боях за звільнення Лиману. 

Петиція швидко набрала необхідну кількість голосів і очільник міста Олександр Гончаренко відповів, що ця пропозиція буде врахована при перейменуванні вулиць. Він також зазначив, що зараз проводиться комплексна робота щодо опрацювання всіх назв вулиць Краматорської територіальної громади, які підлягають перейменуванню.

Гончаренко нагадав, що згідно з закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів , у Краматорську було перейменовано більшість комуністичних вулиць та топографічних об'єктів (цей процес тривав у 2015-2016 роках). Після приєднання до Краматорської територіальної громади кількох селищ, що зараз мають статус старостинських округів, виявилося, що там закон був виконаний не у повному обсязі. 

14 грудня міська влада повідомила про початок процесу перейменування російських та залишків радянських топонімів у Краматорську. Була створена відповідна комісія, а мешканців міста закликають долучитися до обговорення цього питання і надавати свої пропозиції щодо нових назв вулиць за цим посиланням.

Загалом має бути перейменовано близько 300 вулиць і серед них - вулиця Бородіно.

Автор петиції Кирило Дудник вважає, що перейменування вулиць - це завжди клопіт та турботи для місцевих жителів. Він вважає, що "на перейменування відводяться немалі кошти, які можна (і треба) використати для більш корисної для міста справи".

Також Дудник вважає, що перейменування вул. Бородіно не має політичних підстав. 

"Вулиця названа на честь однієї з битв ВИЗВОЛЬНОЇ війни усієї СЛОВ'ЯНСЬКОЇ ВІТЧИЗНИ проти іноземних загарбників. Ніякого дурного підтексту в цієї назви бути не може. У наш час назва вулиці навпаки повинна нагадувати, що ми робимо з окупантами", - такий аргумент наводить Кирило Дудник (капслок виділений автором).

Він також вважає, що всі комуністичні вулиці, які підпадають під дію закону про декомунізацію, були перейменовані, і закон цей, на думку пана Кирила, не стосується вулиці Бородіно.

За майже місяць петиція набрала лише 149 голосів із необхідних 250. До кінця збору підписів залишилось шість днів.

Чому перейменування вулиць нічого не коштує

Тезу про те, що перейменування вулиць - це "немалі кошти", спростував працівник міської ради, член комісії з перейменування Антон Малюский.

"Перейменування не потребує коштів. Це суто бюрократичні моменти. А таблички на центральних вулицях й так здебільшого було демонтовано в активну фазу наступу в бік Краматорська. А після перемоги це буде можливість стандартизувати нові таблички, зробив місто трохи привабливішим", - написав він у Фейсбук.

Малюский також спростував поширену тезу, що усім громадянам, хто проживає на перейменованих вулицях, потрібно міняти документи.

"Запитайте про це у тих, хто живе на вже перейменованих вулицях. Ніхто не вимагає міняти документи та вони не втрачають чинність. Просто у разі необхідності проведення якихось дій з документами там вже будуть вписувати нові назви", - зазначив чиновник.

А хто буде зобов'язаний змінити документи, то це юридичні особи - компанії, підприємства, установи, організації. Але законодавством не встановлено граничний строк проведення таких дій. 

"Тому в нас й досі є підприємства, зареєстровані на вулиці Орджонікідзе. Й ніхто їх не примушує щось міняти", - повідомив Антон Малюский.

Перейменування - це русофобія?

Друга петиція Кирила Дудника вимагає взагалі не перейменовувати вулиці і "не піддаватися тваринним інстинктам русофобії".

"Будь ласка, не треба чіпати наші назви вулиць та інших об'єктів! Це призведе до небажаних наслідків - нова хвиля суперечок в місті! Всі агресивні назви буди пепейменоаанні в 2015-2016. Нічого поганого не залишилося. Жодна з вулиць не несе агресорської ідеології, не треба піддаватися тваринним інстинктам русофобії. Мешканці міста проти!", - аргументує своє звернення автор.

За майже місяць назбиралося всього 26 мешканців міста, які проти перейменування. 

Нагадаємо, у квітні була петиція, автор якої пропонував знести в Краматорську всі памʼятники, які так чи інакше повʼязані з російськими діячами, та перейменувати всі відповідні топоніми. Петиція набрала необхідну кількість голосів за три дні.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

Streetskramcover

Розповідаємо, як ці вулиці називалися раніше і як тепер

petitionmaycover

Чому це перейменування найімовірніше не станеться

Kramatorskstreetspart3cover

Продовжуємо розповідь про те, на честь кого перейменували вулиці у місті

коментарі