Важливо :: Життя громади :: 19 січня 2024 20:47 , Олексій Ладика
stukalenko1

"Не хотів, щоб онукам дісталася війна": у Краматорську попрощалися з військовослужбовцем Сергієм Стукаленком

Він загинув внаслідок ворожого обстрілу під Роботиним

19 січня у Краматорська на Алеї слави поховали військовослужбовця 65-ї окремої механізованої бригади Сергія Стукаленка, який загинув внаслідок ворожого обстрілу на Запоріжжі на початку січня. З героєм прощалися його дружина, донька і зять, онуки, інші родичі, друзі, сусіди і знайомі.

testtesttesttest

test Поховання військовослужбовця Сергія Стукаленка. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

54-річний Сергій Стукаленко до великої війни працював у пожежній частині, потім охоронцем на Старокраматорському машинобудівному заводі, у доменному цеху Краматорського металургійного заводу ім. Куйбишева, а останні 20 років - у мартенівському цеху Новокраматорського машинобудівного заводу. 

У квітні 2022 року, Коли почалася велика війна, Сергій Леонтійович вивіз родину до Львова, а наступного дня разом з племінником пішов до військкомату - за тиждень пан Сергій вже був в армії.

"Він не хотів, щоб онукам війна дісталася", - каже донька військового Катерина. 

Стукаленко всю повномасштабну війну служив на Запорізькому напрямку, мав звання головний сержант, займав посаду старшого водія-гранатометника зенітно-ракетного взводу 1-го механізованого батальйону. 

test Сергій Стукаленко увесь час служив на Запорізькому напрямку. Фото з родинного архіву

Востаннє Катерина спілкувалась з батьком 1 січня. 

"Все було як завжди - нічого такого. Дуже вони переживали, бо там сильно пруть "орки" [росіяни], дуже нервували всі хлопці. [Напередодні] там накрили позиції, всі були "двохсоті" і "трьохсоті", - згадує вона.

Сергій Стукаленко загинув 3 січня поблизу села Роботине Запорізької області. 

"1 січня вони мали їхати на позиції, але не проїхали, бо була погана дорога - багнюка. Тож поїхали 2-го зранку, а наступного дня вже все… Був дуже сильний обстріл позицій, ці позиції вже не під нами. Дуже пощастило, що такий командир і побратими, що змогли його звідти дістати", - каже донька загиблого.

testtesttesttest

test Поховання військовослужбовця Сергія Стукаленка. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Сергія Стукаленка провели в останню путь з військовими почестями: коли всі присутні попрощалися із загиблим, його труну покрили державним прапором України, після виконання гімну цей прапор вручили дружині військового. Коли труну з паном Сергієм спускали у могилу, військові салютували трьома залпами. Після того його памʼять вшанували мовчанням під пісню "Пливе кача" і всі присутні стали на коліна.

Інші статті на цю тему

Sumec

Він загинув, обороняючи Запоріжжя від російських окупантів

kononenko-tyshenko1

Кирило Тищенко загинув під Волновахою, а Віктор Кононенко - під Бахмутом

Kulyk

Військового поховали через пів року після загибелі

коментарі