Важливо :: Гроші :: 16 листопада 2021 17:01 , Олексій Ладика
pitanie-v-shkolah

Нове меню - нові ціни: у Краматорську збираються підвищити вартість харчування для дітей у садочках і школах

17 листопада виконком Краматорської міської ради розгляне питання про встановлення вартості харчування в закладах управління освіти

Зараз харчування у дитячих садочках коштує від 24 до 47 грн на день в залежності від режиму роботи груп. Батьки платять половину цієї суми, іншу половину компенсують з місцевого бюджету за рахунок платників податків.

У школах для учнів 1-4 класів вартість харчування становить 26 грн на день, батьки платять третину цією суми, а решту - за рахунок бюджету. Вартість харчування пільгової категорії учнів, що харчуються безоплатно, становить 28 грн, у літніх міських таборах та таборах для обдарованих дітей – 40 грн.

Проєктом рішення про вартість харчування на 2022 рік пропонується встановити такі ціни:

  • у дитячих садочках - 37 грн для дітей 1-4 років, 57 грн для дітей 4-6(7) років. Батьки платитимуть половину цієї суми, решту компенсують з бюджету. 
  • у школах для учнів 1-4 класів - 36 грн (діти пільгових категорій - 42 грн, у таборах - 55 грн). Про знижки для батьків у рішенні не йдеться.

У підсумку ухвалили дещо інші ціни на харчування - детальніше про це читайте за посиланням на сайті Kramatorsk Post.

Міський голова Олександр Гончаренко сьогодні на апаратній нараді сказав, що ціна на харчування збільшується, оскільки продукти подорожчали і склад нового меню буде майже вдвічі дорожче. 

Нові ціни на харчування діятимуть з 1 січня 2022 року - з цього дня у краматорських школах та дитячих садочках буде нове меню у відповідності до постанови №305 Кабінету міністрів України.

"Протягом грудня комбінат дитячого харчування підготує зразки страв з інгредієнтами, що повинні входити до основного меню. Оприлюднять ці страви та ціни на них на сайті управління освіти", – розповів на апаратній нараді секретар міської ради Ігор Сташкевич

Уряд ухвалив постанову №305 у березні цього року. Документ передбачає затвердження нових норм та порядку організації харчування у школах, дитячих садках та оздоровчих таборах.

Постанова, зокрема, обмежує у меню кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, а також соків. До норм харчування не включено ковбаси, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, бо вони містять високий вміст солі, цукру, а деякі з них консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування.  

Нові норми харчування зменшують кількість споживання хліба та картоплі. Натомість збільшується кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

prezentaciya-novogo-skolnogo-menu-cover

Сьогодні у їдальні Краматорської української гімназіі презентували орієнтовне меню, яке, можливо, запропонують школярам з наступного року

prezentaciya-novogo-skolnogo-menu-2
harchuvannya-kramatorsk

Частина батьків та дітей задоволені, частина - ні

коментарі