Важливо :: Гроші :: 27 листопада 2023 13:58 , Олена Круглова
pislyavoenna-vidbudova-kramatorska

Нові школа та дитсадок, відремонтовані лікарні та житлові будинки: що планують реконструювати після війни у Краматорську

Міська рада презентувала сім проєктів з відбудови об’єктів міської інфраструктури

Краматорська влада після війни планує відбудову кількох закладів освіти, медичних закладів та житлових будинків, деякі з котрих були зруйновані внаслідок агресії рф.

Проєкти цих планів разом із планом будівництва нового мікрорайону “Європейський” були презентовані представниками міської ради нещодавно на форумі з відбудови України ReBuild Ukraine у Варшаві.

Заклади освіти

Одним з закладів, що планує міська рада відбудувати, є міська школа № 23, яка зазнала ушкоджень в результаті обстрілу в липні 2022. Напередодні великої війни ця школа була відремонтована. На її реконструкцію, згідно з проєктом, потрібно 18,9 млн доларів США.

test

За планом міськради, будівлю школи необхідно повністю розібрати та на її місці збудувати нову. Передбачається, що нова будівля загальною площею 3913 кв.м буде мати три поверхневі рівні. На 0-му поверху обов’язково має бути укриття. Кабінети та інші приміщення розташовуватимуться, відповідно, на 1-му, 2-му та 3-поверхах. У будівлі планується розмістити 20 класів.

test

test

Загалом проєкт нової школи розрахований на 600 учні та 38 учителів.

Другим об’єктом планів післявоєнної відбудови серед закладів освіти є новий дитячий садок у селищі Ясногірка. Необхідність будівництва у презентації міськради пояснюється нестачею закладів дошкільної освіти у селищі, адже до великої війни там працював лише один дитсадок і був сильно переповнений.

test

Вартість проєкту складає 5 млн доларів США.

Згідно з ним, новий садок матиме загальну площу 2033 кв.м, два поверхи та укриття. Передбачається, що в ньому працюватиме 38 співробітників. Розрахований він на 115 дітей.

test

test

Медичні заклади

До планів відбудови та реконструкції медичної інфраструктури міста входить КНП “Міська лікарня № 2”.

test

Як зазначено в презентації проєкту реконструкції лікарні, будівлі її урологічного та терапевтичного корпусів зазнали фізичного, механічного та морального зносу. 

Згідно з проєктом реконструкції медзакладу, на всі роботи необхідно витратити понад 36,7 млн доларів США. Ним передбачено проведення ремонтно-відновлювальних робіт, термомодернізації, заміна покрівлі, встановлення блискавкозахисту, оптимізація систем освітлення. опалення та водопостачання, а також облаштування прилеглої території.

test

Також міська рада у своїй презентації зазначила додаткові потреби цього закладу. Так в урологічному корпусі є потреба у внутрішніх оздоблювальних роботах, медичному обладнанні та меблях. А в терапевтичному є потреба в МРТ та іншому медобладнання, меблях та заміні ліфта.

Наступний проєкт - реконструкція КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2”. Проєкт передбачає потребу у понад 9,7 млн доларів США на основні роботи, а саме: ремонтно-відновлювальні, термомодернізацію, заміну покрівлі, перепланування, оптимізацію систем освітлення. опалення, водопостачання та облаштування прилеглої території.

test

У презентації міськради також зазначені додаткові потреби: ліфти, автоматичні вимикачі, електричні щити та облаштування пожежної сигналізації.

test

Житлові будинки

Плани міської влади щодо відбудови житлового сектору передбачають реконструкцію двох сусідніх будинків по Я. Мудрого - 54 та 44,  були ушкоджені російським обстрілом у березні 2022 року.

test

Тож проєкт реконструкції будинку по Я. Мудрого, 54 на суму понад 2,5 млн доларів США передбачає демонтаж ушкоджених та зруйнованих конструкцій, монтаж нових конструкцій замість демонтованих, відновлення газо- та водопостачання, встановлення нових вікон та дверей.

test

Реконструкція сусіднього 44-го будинку, відповідно до проєкту, передбачає ті самі роботи, що і в будинку 54, та ще встановлення системи укріплення будинку, та відновлення покрівлі.

test

Наступний об’єкт - житловий будинок по Б. Хмельницького, 4, що був пошкоджений цьогоріч в березні.

test

Планується, що на його відбудову знадобиться понад 1,9 млн доларів США. Крім демонтажу зруйнованих та монтажу нових конструкцій, проєктом передбачено влаштування системи утеплення в ньому, відновлення внутрішньобудинкових інженерних мереж, встановлення віконних та дверних блоків, улаштування ґанків і козирків.

test

Інші статті на цю тему

vidbudova

Громадські організації Донеччини створили Коаліцію та планують розробити чіткий механізм залучення громадськості у процеси відновлення на законодавчому рівні

vidnovlennya-infrastrukturi-doneckoi-oblasti

А також розповів, чому, попри певні незадоволення громадян, в області будуть продовжувати ремонтувати пошкоджені заклади освіти

Kramatorsk

Що про це думають жителі міста

коментарі