Цікаво :: Люди К. :: 12 березня 2022 08:53 , Олена Круглова
ukrittya-volonteri-kramatorsk (9)

"Об’єднуйтесь з сусідами і готуйте сховища самостійно": краматорські волонтери закликають містян облаштовувати укриття

А також допомогають ініціативним краматорцям облаштувати сховища місцями для сидіня, електрикою, розчищенням вентиляції, запасних виходів тощо

“Ще десять днів тому я навіть не знав, чи є в Краматорську бомбосховища взагалі”, - каже Сергій.

Він - волонтер Координаційно-волонтерського центру при Краматорській міський раді.

З самого початку війни він відчув потребу якось допомагати оточуючим. Підвозив на роботу медиків або ж людей до пункту здачі крові. Потім випадково побачив оголошення про те, що групі активних містян потрібні піддони для облаштування захисних укриттів.

Це оголошення розмістила у facebook Катерина.

“У Краматорську існує більше 120 захисних споруд. Але на початку війни мабуть ніхто з пересічних громадян не мав жодного уявлення, де вони знаходяться та в якому вони стані. Разом з іншими ініціативними мешканцями ми вирішили перевірити ці укриття самостійно. Створили чат у telegram https://t.me/+JuksQGu8eqthODUy. До нашої ініціативи долучилося ще більше людей та почався обмін інформацією про стан сховищ з іншими краматорцями", - каже Катерина.

test

Як згодом виявилося, містяни здебільшого схильні влаштовувати самобутні укриття у підвалах своїх будинків. Так склалося через те, що більш “молоді” райони міста не мають такої кількості бомбосховищ, яким облаштовані території районів, що забудовувались одразу після другої світової війни.

"Щодо офіційних захисних споруд з'ясувалося, що вони не облаштовані місцями для сидіння. І в людей виникла потреба в дешевому матеріалі, який можна було би використати для створення таких місць. То ж було вирішено використати для цього дерев’яні піддони", - каже Катерина

Свою допомогу у цьому питанні запропонував їм Сергій.

test

За родом своєї діяльності він був знайомий з деякими місцевими підприємцями та звернувся до них з проханням надати піддони. Вони відгукнулися. А дехто надав ще й автівки для їх транспортування. Також Сергій знайшов хлопців, які погодилися допомогти на волонтерських засадах з вантажно-розвантажувальними роботами.

test

Після декількох поїздок до сховищ, облаштованих мешканцями, Сергій з хлопцями зрозуміли, що здебільшого стан їх незадовільний. І якщо питання з місцями для сидіння більш-менш вже вирішувалось, то питання вентиляції, освітлення та наявності діючого аварійного виходу були відкритими. Адже від цих складових залежить, в буквальному сенсі, виживання людей, яким доведеться перебувати в сховищах тривалий час.

test

“У перший день вдалося виїхати лише на 3-4 адреси. Ввечері того ж дня ми вирішили оптимізувати процес: повністю організували нашу структуру, призначили відповідальних людей за певними напрямами та створили сall-центр. І от наші дівчата тепер приймають запити на піддони від містян. У вирішенні термінових задач нам допомагає Ганна Ощепкова з Координаційного-волонтерського центру при міській раді. Я займаюся пошуком дерев’яних піддонів, авто для транспортування та забезпеченням паливом. До речі, дуже вдячний нашим волонтерам та підприємцям, що долучилися до вирішення цієї проблеми. Хлопці та дівчата допомагають абсолютно безкоштовно, працюють практично цілодобово”, - розповідає Сергій.

test

За цей невеликий час - лише за 12 днів - вони отримали 224  заявки та доставили 3370 піддонів, в тому числі у лікарні міста. Кожного дня call-центр отримує в середньому не менше 25 заявок від містян на доставку піддонів.

Завдяки підтримці небайдужих підприємців та волонтерів з’явилася можливість допомогти мешканцям ще й з забезпеченням електрикою, розчищенням вентиляції у підвалах будинків. На цей час call-центр отримав ще 28 заявок від мешканців, які потребують допомоги в облаштуванні укриттів електрикою.

Як підготувати укриття

test

“Нам би хотілося донести до краматорців основний меседж. Так вже склалося, що кожен сам вирішує, як йому врятувати власне життя під час війни. Хтось евакуюється - це і є рятування. Хтось вирішує залишитися, - каже Сергій. -  І якщо ви вирішили залишитися, треба бути готовим до того, що зараз відбувається в Маріуполі, Волновасі, Ізюмі. Люди там більше тижня не виходять зі сховищ.

Укриття

Доєднуйтесь та ділиться інформацією щодо сховищ і захисних споруд Краматорська

То ж треба подбати заздалегідь про те місце, де ви будете перебувати під час тривалих обстрілів. Не слід зараз сидіти і чекати, що хтось це зробить за вас. Об’єднуйтесь з сусідами, перевіряйте стан найближчих укриттів та готуйте їх самостійно. А якщо у вас виникають якісь питання, ви можете звернутися до нашого Координаційно-волонтерського центру за допомогою".

Сall-центр приймає запити від містян у вайбер: +380959194416 (Катерина), +380952217009 (Аліна), +380999291622 (Олена), +380954576781 (Лариса). У своєму повідомленні треба вказати: точну адресу доставки, номер під'їзду, необхідну кількість піддонів та контактний номер телефону.

Всі витратні матеріали, паливо для вантажних автомобілів волонтери здебільшого купують за власний кошт.

Якщо ви бажаєте надати безкоштовно вантажні автомобілі та паливо або готові допомогти з розвантаженням, теж звертайтеся до call-центру волонтерів.

Нагадаємо, що виконком міської ради Краматорська опублікував мапу захисних споруд. Об’єднавши зусилля з сусідами, можна самостійно перевірити найближче до вашої адреси укриття та підготувати його, якщо в цьому є потреба.

Волонтери центру попереджають, що облаштування укриттів в підвалах будинків є небезпечним. Тому рекомендують враховувати наступні критерії, яким має відповідати обране приміщення:

  • наявність не менше 2 виходів, наприклад, в різні під’їзди;
  • наявність безпечного та швидкого спуску та доступу до укриття;
  • наявність вентиляційних отворів;
  • наявність світла;
  • запас питної води на 7 діб (з розрахунку 10 літрів на людину);
  • запас продуктів харчування на 7 діб;
  • наявність лому та лопат (на випадок завалу після артобстрілу).
  • наявність вогнегасників (бажано);
  • наявність аптечки з необхідним набором засобів надання домедичної допомоги (бажано).

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

volunteerscover

Микола Єрьомко і Тетяна Бурикіна евакуювалися до Слов'янська два місяці тому. Окупанти розбили їхній дім, а вони зайнялися роздачею їжі малозабезпеченим мешканцям міста

Pakin (6)

У військовослужбовця залишилися батьки і сестра, дитина і вагітна дівчина

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

коментарі