Важливо :: Гроші :: 19 вересня 2023 15:20 , Краматорск Пост
arhivniy-viddil-kramatorskoi-miskradi

Обладнання для архіву за завищеною ціною: як пояснюють це у міськраді Краматорська

Краматорська МВА планує закупити три кліматичні комплекси в півтора рази дорожче ринкової вартості

Архівний відділ Краматорської міськради планує придбати кліматичні комплекси за ціною в півтора раза дорожче ринкової. Про це пише Дій-Краматорськ.

1 вересня 2023 року голова Краматорської міської військової адміністрації затвердив чергові зміни до бюджету громади.

Серед іншого, цей документ передбачає виділення 90 тисяч гривень для купівлі Архівним відділом ради "технічних засобів для підтримки температурно-вологісного режиму збереження документів". На ці кошти планують придбати 3 одиниці кліматичного комплексу марамед МК 500. Таким чином, вартість кожного з цих комплексів становить 30 тис грн.

На офіційному сайті виробника цих кліматичних комплексів їх ціна становить трохи більше ніж 20 тис грн за одиницю. Зараз продавець проводить акцію на ці товари - вони продаються за ціною 16 599 гривень, що майже в два ращи дешевше, ніж передбачено в бюджеті Краматорської громади.

test

Крім того, в описі пристрою виробник зазначив, що він застосовується для очищення, мінералізації, знезараження, іонізації та зволоження повітря.

Згідно інструкції, цей кліматичний комплекс рекомендований виробником для використання виключно у побутових та особистих цілях. Адже не здатний підтримувати ані температурний режим у приміщенні, а ні тримати певний рівень вологості, що є критично важливим для збереження документів.

Журналісти Kramatorsk Post звернулися до міськради з питаннями щодо завищеної ціни пристрою та доцільності використовування саме його у приміщенні архіву.

“Кошти закладені в бюджеті на закупівлю 3-х кліматичних комплексів. Які саме, та якої марки, це вже визначить процедура закупівлі. Але щоб їх закласти, необхідно вказати модель для зразка. Кошти завжди виділяються орієнтовно, виходячи з ринкових пропозицій. Але після процедури закупівлі у будь-який зазначений законом спосіб на виході ціна зазвичай буде нижче закладеної суми. Будуть виставлені технічні вимоги, за ними й будуть надані пропозиції.

Чому саме 3 комплекси? Бо це відповідно до квадратури приміщення.

Чи підходять вони саме для архіву? Так, підходять. Це нове приміщення для архіву, де є система кондиціювання. Але вона сушить повітря. Тому необхідні зволожувачі. Це не тільки для самих папірців, але й для працівників архіву. Бо раніше працівники розміщувались окремо від самого архіву, а зараз - безпосередньо в ньому”, - пояснив журналістам Kramatorsk Post начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов.

Інші статті на цю тему

tehnika-dlya-kp-druas-kramatorsk

Підприємство проводить тендер на придбання техніки на умовах фінансового лізингу

streetcommentscover

Молодий підприємець вже не раз вигравав невеликі тендери від комунальних підприємств міста, цього разу за відновлення парку він отримає майже 700 тисяч грн

ukrittya-volonteri-kramatorsk (7)

Підприємства-підрядники мають тісні зв’язки з міською адміністрацією

коментарі