Важливо :: Життя громади :: 18 жовтня 2021 17:00 , Олексій Ладика
oleksandr-pedenko

Обласний чиновник: нові центри вакцинації відкриватися не будуть попри ажіотаж

Краматорці масово пішли щеплюватись від коронавірусу

Кількість пунктів щеплення від коронавірусу у Донецькій області поки що не буде збільшуватись.

Про це на брифінгу 18 жовтня повідомив один з керівників обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко (на головному фото).

"Ми не можемо відкрити більшу кількість пунктів щеплення або центрів масової вакцинації через відсутність у достатній кількості медичного персоналу. Не забувайте, що ще комусь треба лікувати, а не тільки вакцинувати, тому використовуємо той ресурс, який є", - сказав він.

Коли стало відомо про запровадження "червоної зони" на території Донеччини та пов'язаних із цим обмежень, краматорці масово пішли щеплюватися від коронавірусу. У центрах вакцинації на автовокзалі та "Епіцентрі" утворилися черги із сотень людей. Краматорці скаржаться про це у соцмережах та діляться фотографіями черг.

test Черга у пункті вакцинації на автовокзалі. Фото - Facebook/Dima Yurchenko
test Черга у пунктів вакцинації в "Епіцентрі". Фото - Facebook/Наталия Нехтий

 testtesttesttest

Педенко також звернув увагу на ажіотаж у пунктах масової вакцинації. 

"Вакцинація, яка мала б попередити таке стрімке зростання захворюваності, на жаль, активізувалася лише останніми днями.  Кількість проведених щеплень збільшується. Я сьогодні був у Центрі масової вакцинації у Краматорську на автовокзалі. Прийшла велика кількість людей. Через три години після початку роботи вже  53 особи було вакциновано. І ще 50 осіб були у черзі", - сказав чиновник.

Він попросив мешканців Донеччини із розумінням поставитись до медпрацівників, які проводять вакцинацію.

"Лікарів і медичних сестер обмаль, тому прошу вас всіх поставитися з повагою і не завдавати медичному персоналу бійок і ще чогось через незадоволення щодо великих черг. Пів року ми вас запрошували кожного дня прийти і щепитись", - сказав Педенко.

"Червона зона" на Донеччині почала діяти з 18 жовтня діятиме щонайменше два тижні. Вона передбачає низку обмежень на роботу кафе та ресторанів, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів та іншого. Але ці обмеження не стосуються тих людей, які мають зелені COVID-сертифікати. 

Які обмеження передбачає "червона зона" - читайте на сайті Kramatorsk Post.

Додамо, що місцева влада може запровадити додаткові обмеження, але у Краматорську таких рішень ще не приймали.

Обмеження можуть послабити, якщо ситуація з коронавірусом у регіоні стане кращою. Втім, зараз усе лише погіршується. За словами Олександра Педенка, наразі на Донеччині кілька показників перевищені - рівень захворюваності на коронавірус становить 586 на 100 тис. населення при нормі 75, рівень госпіталізації - 101 особа на 100 тис. населення при нормі 60, завантаженість ліжок з киснем - 87,8% при нормі 65%.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

koronavirus

76 людей одужало

koronavirus

За весь час пандемії зафіксовано 639 летальних випадки від наслідків коронавірусної хвороби

koronavirus

Летальних випадків не зафіксовано

коментарі