Важливо :: Життя громади :: 18 жовтня 2021 17:00 , Олексій Ладика
oleksandr-pedenko

Обласний чиновник: нові центри вакцинації відкриватися не будуть попри ажіотаж

Краматорці масово пішли щеплюватись від коронавірусу

Кількість пунктів щеплення від коронавірусу у Донецькій області поки що не буде збільшуватись.

Про це на брифінгу 18 жовтня повідомив один з керівників обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко (на головному фото).

"Ми не можемо відкрити більшу кількість пунктів щеплення або центрів масової вакцинації через відсутність у достатній кількості медичного персоналу. Не забувайте, що ще комусь треба лікувати, а не тільки вакцинувати, тому використовуємо той ресурс, який є", - сказав він.

Коли стало відомо про запровадження "червоної зони" на території Донеччини та пов'язаних із цим обмежень, краматорці масово пішли щеплюватися від коронавірусу. У центрах вакцинації на автовокзалі та "Епіцентрі" утворилися черги із сотень людей. Краматорці скаржаться про це у соцмережах та діляться фотографіями черг.

test Черга у пункті вакцинації на автовокзалі. Фото - Facebook/Dima Yurchenko
test Черга у пунктів вакцинації в "Епіцентрі". Фото - Facebook/Наталия Нехтий

 testtesttesttest

Педенко також звернув увагу на ажіотаж у пунктах масової вакцинації. 

"Вакцинація, яка мала б попередити таке стрімке зростання захворюваності, на жаль, активізувалася лише останніми днями.  Кількість проведених щеплень збільшується. Я сьогодні був у Центрі масової вакцинації у Краматорську на автовокзалі. Прийшла велика кількість людей. Через три години після початку роботи вже  53 особи було вакциновано. І ще 50 осіб були у черзі", - сказав чиновник.

Він попросив мешканців Донеччини із розумінням поставитись до медпрацівників, які проводять вакцинацію.

"Лікарів і медичних сестер обмаль, тому прошу вас всіх поставитися з повагою і не завдавати медичному персоналу бійок і ще чогось через незадоволення щодо великих черг. Пів року ми вас запрошували кожного дня прийти і щепитись", - сказав Педенко.

"Червона зона" на Донеччині почала діяти з 18 жовтня діятиме щонайменше два тижні. Вона передбачає низку обмежень на роботу кафе та ресторанів, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів та іншого. Але ці обмеження не стосуються тих людей, які мають зелені COVID-сертифікати. 

Які обмеження передбачає "червона зона" - читайте на сайті Kramatorsk Post.

Додамо, що місцева влада може запровадити додаткові обмеження, але у Краматорську таких рішень ще не приймали.

Обмеження можуть послабити, якщо ситуація з коронавірусом у регіоні стане кращою. Втім, зараз усе лише погіршується. За словами Олександра Педенка, наразі на Донеччині кілька показників перевищені - рівень захворюваності на коронавірус становить 586 на 100 тис. населення при нормі 75, рівень госпіталізації - 101 особа на 100 тис. населення при нормі 60, завантаженість ліжок з киснем - 87,8% при нормі 65%.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

bolezn-koronavirus

З початку року у місті жодна людина не померла від коронавірусу

koronavirus

Місцеві медики наголошують на своєчасній вакцинації та ревакцинації

yakovenko1

Пік захворюваності очікується під Новий рік

коментарі