Важливо :: Життя громади :: 16 грудня 2020 17:45 , Олексій Ладика
oblastnaya-bolnica-v-kramatorske (2)

Обласну лікарню у Краматорську хочуть будувати дві українські та турецька компанії: що про них відомо

На будівництво витратять мільярди гривень

Обласну багатопрофільну лікарню у Краматорську хочуть будувати три компанії – дві українські та одна турецька. 

15 грудня був кінцевий термін подання тендерних пропозицій і саме ці компанії подали документи на участь в аукціоні, який відбудеться 20 січня наступного року. Наразі тендерний комітет розглядає ці документи, чи відповідають вони вимогам.

Які компанії хочуть будувати обласну лікарню у Краматорську

У тендері хочуть брати участь компанії "ERSA İNŞAAT" із Туреччини, київська "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН" та "РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД", зареєстрована у Вишгороді Київської області.

Згідно з наданими до тендерного комітету документами, "ERSA İNŞAAT" будувала 4- та 5-зіркові готелі та житлові будинки у Туреччині, 43-поверховий офісний центр у грузинському Батумі, а зараз відпрацьовує три контракти з будівництва у Нігерії. 

"РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД" за весь час діяльності реалізувала понад ста проєктів по всій Україні, йдеться на сайті компанії. Серед них є і медичні об'єкти: компанія будує новий корпус "Охматдиту" (перший пусковий комплекс вже введений в експлуатацію, будується другий пусковий комплекс), побудувала Обласний діагностичний центр у Слов'янську (відкриття відбулося 23 жовтня), реконструює Обласну лікарню інтенсивного лікування у Маріуполі.

"РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД" має статутний капітал 375 грн і належить мешканцю Івано-Франківська Володимиру Духовичу. Цю компанію відносять до сфери інтересів міністра екології Романа Абрамовського - раніше він працював заступником директора у "РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД". Окрім того, ця фірма зареєстрована за тією ж адресою у Вишгороді, що і ще дві компанії, які належали Абрамовському (зараз він передав корпоративні права дружині).

Компанія "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН" будувала пасажирський термінал Міжнародного аеропорту Запоріжжя, ремонтувала аеропорт "Херсон" та інше. 2015-го року ця фірма виграла тендер на будівництво нового корпусу "Охматдиту", але масштабного будівництва так і не вела. Пізніше поліція розслідувала справу щодо ймовірного привласнення авансу в розмірі майже 50 мільйонів гривень, який "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН" отримав на будівництво комплексу "Охматдит". 

"АЛЬТІС-КОНСТРАКШН" із статутним капіталом 350 тис. грн належить двом кіпрським офшорам. Директором фірми є Максим Забігайло, який також є директором корпорації "Альтіс-холдинг" відомого забудовника Олександра Глімбовського, тестя колишнього очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Скільки буде коштувати будівництво лікарні

Очікувана вартість першої черги будівництва обласної лікарні у Краматорську становить 2,54 мільярди гривень - саме ця ціна зазначена у тендері.

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко зі свого боку зазначив, що для реалізації першої черги будівництва потрібно майже 172 мільйони доларів (4,9 млрд грн).

"За наявності відповідного фінансування ми готові почати роботи вже наступного року", - сказав Кириленко 15 грудня під час виступу на форумі "Схід можливостей"

Якою буде обласна лікарня у Краматорську

Майбутня обласна багатопрофільна лікарня буде розташовуватися на вул. Кришталевій у мікрорайоні "Лазурний". 

Вона матиме сім корпусів, перехід, пральню, патолого-анатомічне відділення, харчоблок, залу засідань, сховище, проїзди, доріжки, фонтан, амфітеатр, освітлення, мережу поливу, дитячі та спортивні майданчики, підземний паркінг, гараж, газову котельню, огорожу, ліфти, систему лікувального газопостачання, ескалатори, інженерні мережі, протипожежні системи, зв’язок, комп’ютерний клас, відеоспостереження, контроль доступу та інше.

test Макет обласної лікарні у Краматорську. Фото пресслужби Донецької ОДА

Павло Кириленко на тому ж форумі зазначив, що будівництво обласної багатопрофільної лікарні передбачає створення сучасного консультативно-діагностичного центру потужністю 600 відвідувань за зміну та 19 високоспеціалізованих відділень хірургічного та терапевтичного профілів.

Лікарня буде обслуговувати мешканців північних та центральних районів Донецької, а також наближених районів Луганської і Харківської областей. 

Згідно з тендерної документації, перша черга будівництва лікарні має завершитися не пізніше червня 2023 року.

Інші статті на цю тему

коментарі