Важливо :: Гроші :: 28 січня 2022 15:26 , Олексій Ладика
centralnaya-biblioteka-kramatorsk-remont (1)

Оборудка на десятки мільйонів: Краматорськ поверне 31 млн грн замість недобросовісного підрядника

Недовідремонтовані бібліотеку, школи і садки місто буде змушене завершити за власний кошт

Депутати Краматорської міської ради дозволили міському голові Олександру Гончаренку підписати меморандум з Міністерством розвитку громад щодо сприяння реалізації проєктів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

Цей документ передбачає, що місто поверне державі 31 млн грн, які були отримані для ремонтів шкіл, садочків, поліклініки та центральної бібліотеки ще 2018 року - загалом двадцять об'єктів. Підрядник - "БАК будівельна компанія" - взяв ці гроші в якості завдатку, почав ремонти, кинув і гроші не повернув, попри виграні містом суди. Ми детально про це писали тут.

"Ця ситуація не нова. Відбулося те, що відбулося: у містян вкрали 30 мільйонів. Це тривало 18-й, 19-й, 20-й рік. Не буду нікого особисто звинувачувати, це недбалість чи наміри в кого такі були, але тепер ми маємо повертати гроші з місцевого бюджету", - сказав Гончаренко на сесії 26 січня.

test Міський голова Олександр Гончаренко

Міський голова зазначив, що якщо Краматорськ не поверне державі 31 млн грн, то місто не зможе брати участь у наступному етапі Програми для відновлення України. Краматорськ планує подати на фінансування ремонтів та будівництва понад 40 об'єктів на загальну суму близько 4 млрд грн (це кошти Європейського інвестиційного банку і повертати їх місту не потрібно, якщо ремонти будуть виконані). Тут є перелік цих об'єктів.

Згідно з тексту меморандуму, місто почне повертати борг вже у квітні. Перші два платежі складатимуть 1,5 млн грн, а потім - від 4,8 до 6,3 млн грн. Останній платіж Краматорськ сплатить у жовтні.

Що влада зробила для повернення грошей від "БАК"

Начальниця юридичного відділу Ольга Ворощук нагадала, що 2018 року місто в особі Управління капітального будівництва (на той момент його очолював Саїд Османов - Post) уклало з "БАК будівельної компанією" п'ять договорів на ремонти 20 об'єктів - дев'яти шкіл, дев'яти дитячих садків, Центру первинної медичної допомоги на Василя Стуса, Центральної міської бібліотеки. Загальна сума усіх договорів - 247 млн грн.

"З 2018 по 2019 роки включно зазначений підрядник своєчасно і у повному обсязі отримував кошти задля того, щоб виконувати ці роботи, проте роботи виконувались частково, не по графіку. Здебільшого ці роботи завершились на етапі демонтажу", - сказала Ворощук.

test Начальниця юридичного відділу Ольга Ворощук

Згідно з умовами договору, ремонтні роботи мали завершитись у грудні 2019 року. Але перший судовий позов (він стосувався ремонту поліклініки) тодішнє керівництво міста подало у листопаді 2020-го - за тиждень до другого туру виборів. І позов був не проти "БАК", а проти страхової компанії, в якої місто застрахувало завдаток на ремонти.

"Це компанія із сумнівною репутацію, у неї немає ні майна, ні коштів, немає працівників. Звісно, у січні 21-го року ми отримали позитивне рішення про стягнення 21 мільйону гривень із страхової компанії, з якої у нас немає змоги стягнути ці кошти. Проте вже і до "БАКа" ми позиватися не можемо, тому що за один і той же період часу і з одних і тих же підстав ми не можемо стягувати кошти і зі страхової компанії, і з "БАК , - сказала керівниця юрвідділу.

За словами Ворощук, якби попереднє керівництво місто своєчасно подало позови до "БАК будівельної компанії", то Краматорськ міг розраховувати отримати додатково 36 млн грн штрафних санкцій. Зараз позиватися немає сенсу, тому що минули строки позовної давності.

9 школа Краматорськ

Міська влада знову подаватиме невідремонтовані об'єкти на фінансування від ЄІБ

Ольга Ворощук зазначила, що після виборів 2020 року нове керівництво Краматорська створило спеціальну комісію, яка оцінила реальний стан недовідремонтованих об'єктів. За рік юридичний відділ спільно з прокуратурою розпочав та завершив вісім судових процесів проти "БАК". У першу чергу місто достроково розірвало з підрядником договори, також отримало рішення суду про стягнення з компанії 2,5 млн грн за ремонт бібліотеки - ця справа зараз у виконавчій службі, майно і рахунки "БАК будівельної компанії" арештовані, триває процес примусового стягнення цих коштів. 

Але шансів, що місто поверне гроші, немає.

 

Що буде далі з недовідремонтованими об'єктами

Заступниця міського голови Тетяна Савченко розповіла, що загалом на першому етапі Надзвичайної програми з відновлення України у Краматорську було 40 об'єктів. На сьогодні у повному обсязі завершено ремонти 11 об'єктів загальною вартістю 110 млн грн - це п'ять дитячих садочків, чотири школи, гуртожиток для переселенців та будинок культури "Міленіум". 

Цього року будуть завершені роботи ще на дев'ятьох об'єктах на загальну суму 370 млн грн - це термомодернізація 25-ї та 32-ї шкіл, комплексна реконструкція дитячого садочку №69 і садочку на Іванівці, ремонт палацу культури "Будівельник", реконструкція системи знезараження питної води на фільтрувальній станції, термомодернізація Центру сімейної медицини №1, дитячої лікарні і лікарні №3.

test Заступниця міського голови Тетяна Савченко

Що стосується 20 об'єктів, за які бралася "БАК будівельна компанія", то їхні ремонти місто буде змушене завершити за власний рахунок. 

"Нам сказали чітко: вдруге [ті самі об'єкти] ми не фінансуємо", - сказав Олександр Гончаренко.

Лише колишню поліклініку на Василя Стуса подають на другий етап Програми з відновлення України - вона увійшла до складу Центру сімейної медицини №1 і міська влада буде добиватися, щоб її ремонт профінансував Європейський інвестиційний банк.

Гончаренко зазначив, що цього року потрібно відремонтувати дах Центральної міської бібліотеки, бо якщо цього не зробити, то бібліотека почне руйнуватися. Також у планах на цей рік - ремонт дев'ятої школи, яку міський голова називає однієї з найбільш постраждалих внаслідок "термомодернізації" "БАКом". На ремонт школи буде витрачено 22,5 млн грн.

На ремонти усіх постраждалих об'єктів з місцевого бюджету планують витратити 100 млн грн на рік і, таким чином, завершити за чотири роки.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

obshchezhitie-dlya-pereselencev-abaya-4

Більшу частину коштів виділив Європейський інвестиційний банк

termomodernizaciya-bak-kramatorsk

За словами міського голови Олександра Гончаренка, без цього місто не зможе розраховувати на фінансову допомогу від ЄІБ

proekti-dlya-eib-kramatorsk

Там понад 40 проєктів на загальну суму 4 млрд грн

коментарі