Важливо :: Життя громади :: 30 червня 2022 18:00 , Олексій Ладика
licey-4-uspeh-4-shkola

ОДА: навчальний рік у школах Донеччини розпочнеться дистанційно

Дітям, які евакуювалися, радять продовжити навчання в школах за місцем проживання

Наступний навчальний рік у школах у Донецькій області розпочнеться у режимі онлайн.

Про це 30 червня на брифінгу повідомила заступниця голови Донецької ОДА Юлія Костюніна.

"Враховуючи поточну ситуацію - звичайно, ми будемо дивитися на її розвиток і те, якою вона буде ближче до початку навчального року - на сьогодні ми бачимо, що навчання у Донецькій області розпочнеться в онлайн-режимі. Щоб це було повністю безпечно для всіх учасників процесу", - сказала вона. 

За словами чиновниці, остаточне рішення буде прийматися головою ОДА ближче до початку навчального року з урахуванням ситуації.

Тим дітям, які разом з батьками поїхали з Донеччини у більш безпечні регіони, радять йти до тамтешніх шкіл. 

"Якщо діти знаходяться у більш безпечних регіонах і там буде відкрито навчання або змішане, або офлайн, ми радимо батькам на період евакуації йти до шкіл у тих регіонах", - сказала директорка обласного департаменту освіти та науки Тетяна Сідашева.

"Через ковід ми два роки фактично навчалися дистанційно. Багато чого втратили, відверто кажу - навіть в тому, що діти не соціалізовані, розучилися сприймати вчителя так, як це було раніше. Ми все ж таки повинні робити все для того, щоб вони були в класі, спілкувались з вчителем, сприймали вчителя, спілкуватись зі своїми друзями. Тому ми радимо батькам, щоб там, де безпечна ситуація, вони йшли до шкіл і вчилися там, поки у нас не буде безпечно", - додає чиновниця.

Діти, які виїхали за кордон, можуть навчатися там і паралельно здобувати освіту в своїх школах за українськими програмами в онлайн-режимі, відзначила Тетяна Сідашева. 

Учні, які залишились на окупованій території, або які живуть поруч з лінією фронту, або чиї школи були пошкоджені, будуть продовжувати навчання дистанційно. За словами Юлії Костюніної, на сьогодні в Донецькій області внаслідок обстрілів пошкоджено 221 школу із 491, повністю зруйновано 20 закладів.

Наразі збирається інформація про кожну громаду Донеччини, у тому числі нещодавно окуповані та на лінії фронту, щоб, якщо буде можливість навчатися офлайн, випрацювати алгоритми, як там провести навчання не лише безпечно, але й якісно.

Школи зможуть працювати, лише якщо є укриття

Якщо воєнна ситуація дозволить працювати в очному режимі, то школи повинні будуть відповідати новим вимогам безпеки. 

Заступниця голови ОДА розповіла, що зараз створюються комісії з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій, які перевірятимуть школи. На кожний заклад буде оформлятися паспорт безпеки. 

"Кожний заклад буде перевірений на наявність вибухонебезпечних предметів, якісної системи оповіщення і позначених шляхів евакуації. У кожному закладі або у безпосередній близькості до школи має бути укриття. В усіх укриттях мають бути створені запаси води, їжі та медикаментів. Укриття має бути розраховане на всіх учасників процесу - і залежно від цього буде влаштоване навчання", - сказала Костюніна. 

Вона додала, що якщо кількість учнів та вчителів буде більша за кількість місць в укритті, то в такій школі можуть запровадити позмінне навчання - рішення прийматиме керівник кожного закладу. 

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

obstril-slovyanska (3)

Поранення отримала також її донька

obstril-slov (4)

Серед постраждалих - переселенці з Бахмуту

shoolcover
коментарі