Важливо :: Життя громади :: 20 жовтня 2021 15:34 , Олена Круглова
peticiya-do-prezidenta-ukrayini-alisa-borisova

Одинацятикласниця з Краматорська звернулася до президента з петицією про скасування обов'язкового ЗНО з математики

Дівчина каже, що обов'язкова математика є великою проблемою для підлітків, які планують навчатися в гуманітарних вишах. Оскільки для вступу та навчання там цей предмет не потрібен

Аліса Борисова

Учениця краматорського ліцею №4 Аліса Борисова написала петицію президенту України про скасування обов'язкового зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з математики.

Вона навчається у 11 класі і після завершення ліцею планує навчатися на дизайнера. За її словами, обов'язкове ЗНО з математики є проблемою для багатьох підлітків. Аліса каже, що таке рішення Центру оцінювання якості освіти для деяких одинадцятикласників було несподіваною новиною і викликало обурення. Адже математика не знадобиться у подальшому навчанні абітурієнтам гуманітарних спеціальностей і витрачені на вивчення цього предмету час та нерви, в принципі, будуть марними, а знання швидко забудуться під час навчання у вишах.

***

2021 року ЗНО з математики стало обов'язковим для складання учнями загальної середньої освіти. Новий Порядок проведення державної підсумкової атестації був затвержений МОН ще 2019 року.

***

Крім того, Аліса стурбована і тим, що навіть за умов старанної підготовки до ЗНО з математики не всі майбутні гуманітарії зможуть здати його бездоганно. І це вплине на середній бал ЗНО при вступі до вишу.

"Ще на початку року, коли стало відомо про це, в мене виникла ідея якось допомогти випускникам та донести свою думку до влади. Так, допомогти цьогорічним випускникам я не встигла. Але, можливо, майбутнім випускникам допомогти вийде і обов'язкове ЗНО з матиматики скасують", - каже Аліса.

В петиції Аліса навела декілька аргументів на користь своєї петиції і статистику з офіційного сайту Українського центру оцінювання якості освіти щодо цьогорічних результатів ЗНО з математики. Згідно статистики, 31,1% учнів математику не склали, по інших предметах цей показник значно нижчий - 16-18%.

Аліса каже, що в її оточенні є люди, які поділяють її погляд, але є і ті, хто не підтримує.

"Деякі мені так і казали: "Не бажаємо, щоб вам легше жилося!". Деякі не підтримали, бо чомусь вирішили, що в петиції йдется про ЗНО взагалі, а не окремо про обов'язкове ЗНО з математики. А от, наприклад, наша вчителька з математики, навпаки, підтримала петицію і каже, що їй буде легше готувати учнів до ЗНО", - розповідає Аліса.

Свою петицію вона подала 30 серпня. Щоб її розглянув президент, потрібно 25 тис підписів. Поки їх 40 і до кінця збору підписів залишилось 42 дні.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

prezident-volodimir-zelenskij

Він звернувся до прем'єра, щоб той врахував всі ризики

Linsky1

Обіцяють врахувати цю пропозицію

pamyatnik-pushkinu

Жодна з них не набрала необхідної кількості голосів за майже місяць голосування

коментарі