Важливо :: Життя громади :: 16 вересня 2022 19:41 , Краматорск Пост
izyum-gazopostachannya

Ок, Ізюм звільнили. Коли буде газ у Краматорську та на Донеччині

Що кажуть влада міста, області та газовики

23 травня на всій вільній території Донецької області, у тому числі у Краматорську, зник газ

Причиною цього влада називала те, що основна лінія, якою блакитне паливо йшло до нас в регіон, розташована на Луганщині і захоплена росіянами - окупанти "закрили вентиль". 

Резервною лінією подачі газу, яка йде з Харківщини, неможливо було користуватися через те, що вона була пошкоджена обстрілами, а активні бойові дії в регіоні не дозволяли її полагодити.

Як пов'язані Ізюм і газопостачання Донеччини

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко у червні розповідав Kramatorsk Post, що газ на Донеччину подати можливо - але для цього потрібно, щоб українські військові звільнили Ізюм.

"Одна гілка в Харківській області між Ізюмом та Барвінковим може забезпечувати нас газом, якщо вдасться хоча б трохи відігнати рашистів від Ізюма. Магістральники зараз займаються інспекцією та підготовкою мереж по місту до входів в будинки. До серпня міськгаз буде готовий подати газ. Але це подача газу на дом. Ще два місяці піде на запуск стояків по під'їздах. [...] Так що подача газу на місто залежить від того, чи ми відженемо ворога від Ізюма", - казав він.

Гончаренко також зазначив, що без газу не може бути й мови про початок опалювального сезону.

test Президент України Володимир Зеленський у звільненому Ізюмі. Фото - Офіс президента України

На початку вересня українські сили пішли у контрнаступ на Харківщині і вигнали росіян з більшості окупованих ними земель. 10 вересня Ізюм було звільнено від російських військ, 14 вересня місто відвідав президент України Володимир Зеленський і над Ізюмом урочисто підняли український прапор.

Тож які є перспективи відновлення газопостачання у Донецьку область?

Що каже міська влада

Олександр Гончаренко, який тепер є головою Краматорської міської військової адміністрації, під одним із своїх дописів у Фейсбуці повідомив, що спочатку має відбутися розмінування території навколо газопроводу, потім ремонт труби, а вже після того можна говорити про подачу газу до області. 

"Ніхто на сьогодні не можете оцінити тривалість ремонтних робіт, які має виконати УМГ (Управління магістральних газопроводів), поки місцевість не буде розміновано і не буде встановлено рівень руйнування газогону та тривалість робіть. Я на зв’язку і з очільником області, і з УМГ", - повідомив Гончаренко.

Що каже обласна влада

Очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко на брифінгу 11 вересня сказав, що "наразі триває ефективний впевнений процес відновлення газозабезпечення області. Але цей процес в умовах активних бойових дій є надскладним". 

Він сказав, що робота у цьому напрямку триває щодня і "коли буде стане можливим відновити газопостачання, про це буде відповідним чином проінформовано". 

При цьому Кириленко закликав усіх готуватись до того, що опалювальний сезон на Донеччині, який за звичних умов мав би розпочатися вже за місяць, цього разу проходитиме без газу. 

Натомість він буде відбуватися "в умовах альтернативних джерел опалення, встановлення пунктів обігріву по громадах, встановлення електрообігрівачів в приватних і багатоквартирних будинках з урахуванням кількості населення та додаткових заходів по закупівлі вугілля, брикетів".

До речі, Краматорськ уже замовив тисячу буржуйок, які поставлять в пунктах обігрів та на об'єктах критичної інфраструктури.

Павло Кириленко сказав, що, за розрахунками обласної влади, опалювальний сезон без газу на Донеччині можна провести, якщо в регіоні залишиться 235 тисяч мешканців. На його думку, "набагато правильніше і результативніше" буде, якщо зимувати на Донеччині залишаться лише працівники критичних об'єктів інфраструктури, медики та військові.

Питання газу пан Кириленко коментує на 25-й хвилині відео:

Наразі на Донеччині залишається 340 тисяч людей, сказала в ефірі Суспільного речниця ДонОВА Тетяна Ігнатченко і закликала мешканців регіону евакуюватися. 

1 серпня у Донецькій області оголошена обов'язкова евакуація - з того часу регіон залишили 16 тисяч мешканців. З початку широкомасштабного вторгнення Росії з Донеччини виїхали 1,2 млн людей.

Що кажуть газовики

На вільній території Донецькій області є п'ять міськгазів: “Артемівський”, “Костянтинівський”, “Слов’янський”, “Краматорський” та “Красноармійський”. Станом на середину вересня, повернути газ неможливо лише в "Артемівський", бо під Бахмутом тривають запеклі бої. 

Але для відновлення газопостачання потрібно, щоб на Харківщині відремонтували газопровід, кажуть газовики.

“Вдовж Ізюма йде магістральний газогін, з якого живиться наша область, а ми, облгаз, — оператори газорозподільної мережі. Тобто, зараз на Харківщині повинні відремонтувати газопровід. Після цього його зможуть пустити у магістральну мережу.  Далі у нас є такі споруди, газорозподільна станція, в яких повинен з’явиться газ від “магістральників”. Після цього від станції газ піде в газорегуляторні пункти, і вже від них газ піде споживачам, комунальним закладам та іншим”, — розповів Вільному радіо директор Управління з газопостачання та газифікації у Бахмуті Ігор Русанов.

За його словами, “Костянтинівському”, “Слов’янському”, “Краматорському” та “Красноармійському” міськгазам буде легше, бо вони далі від лінії фронту. Легше за все повернути газ у Покровськ, за який відповідає міськгаз “Красноармійський”.

“Перш ніж прийняти газ від “магістральників”, ми повинні підтвердити: “Так, ми готові прийняти газ”. Наразі ми і займаємось цим”, —  розповідає Ігор Русанов.

Поки тривають ремонти на Харківщині, "Донецькоблгаз" у свою чергу проводить власні роботи.

“Всі наші управління вже готуються до пуску газу. Де є пошкодження мережі, ми їх вже ремонтуємо. Всі наші управління вже повернули транспорт і обладнання з евакуації”, — сказав голова правління “Донецькоблгазу” Вадим Батій.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

Gascover

Донецькоблгаз розповів про свою роботу у регіоні на тому тижні

Gasweekcover

Обстеження та ремонти відбувалися у Краматорську, Костянтинівці, Дружківці та Богородичному

gazovyky5

Вони відмовились від евакуації і продовжували роботу попри небезпеку обстрілів

коментарі