Важливо :: Гроші :: 07 грудня 2021 18:10 , Олексій Ладика
oleksandr-goncharenko

Олександр Гончаренко: Краматорській ТЕЦ залишилося "жити" 3-4 роки

Він назвав "Краматорськтеплоенерго" найбільш проблемною комунальною установою міста

Ресурс Краматорської теплоелектроцентралі (ТЕЦ), оператором якої є підприємство "Краматорськтеплоенерго", вичерпається за 3-4 роки. На реконструкцію станції потрібно приблизно 50 млн доларів.

Про це розповів міський голова Олександр Гончаренко на брифінгу для ЗМІ про результати своєї роботи за перший рік, який відбувся 7 грудня.

Він назвав "Краматорськтеплоенерго" найбільш проблемною комунальною установою міста. Ця теплопостачальна організація обслуговує 34 тисячі абонентів - це близько 100 тис. мешканців, тобто більше половини населення Краматорська. 

1000 гривень

Найбільше краматорці винні теплопостачальникам

"Є питання щодо стану обладнання самої станції, щодо стану та спроможності чотирьох котлів та двох турбін, які працюють, далі працювати. Цій станції залишився ресурс - як ми знаємо вже цілий рік, спілкуємось з фахівцями, вже почалось певне спілкування із співвласником станції - ми розуміємо, що цій станції залишилося жити 3-4 роки. Це ключове питання нашого міста на сьогодні, бо це безпека теплозабезпечення майже 100 тисяч мешканців. Ця безпека під загрозою", - розповів Олександр Гончаренко.

За словами міського голови, орієнтовна вартість реконструкції ТЕЦ становитиме 50 млн доларів, тоді як плановий бюджет розвитку Краматорська на поточний рік складав 200 млн грн, а у підсумку місто вийде на 320-350 млн грн - це 10 млн євро. 

Гончаренко зазначив, що місто не має впливу на "Краматорськтеплоенерго". Це підприємство на 40% належить місту (через комунальне підприємство "Міст"), на 60% - приватному власнику. 

У 2006 році на базі ТЕЦ було створено ВАТ "Краматорськтеплоенерго", засновниками якого стали Краматорська міська рада та американська компанія ContourGlobal. Останній належало 60% "Краматорськтеплоенерго" через кіпрську фірму Hamachi Limited. Протягом опалювального сезону 2017-2018 років власником приватної частини "Краматорськтеплоенерго" стала словацька фірма E.connect.

Згідно з даними реєстру YouControl, зараз 60% акцій "Краматорськтеплоенерго" володіють Маріанна Данилів зі Словаччини (дружина одного із співзасновників E.connect) та киянин Олександр Петровський

Міський голова Гончаренко зазначив, що вплив міста на теплопостачальника обмежується щорічними формальними звітами від приватних співвласників. Ці звіти міська влада отримує кожного березня і в них зазвичай йдеться про збитки "Краматорськтеплоенерго" у розмірі 200-300 млн грн на рік. Але якщо на початку року приватний співвласник підприємства відмовлявся розмовляти з керівництвом міста про реконструкцію ТЕЦ, то зараз сам прийшов до влади і поставив це питання, сказав мер.

"Це ключове питання, яким місто буде займатися наступні 3 роки - шукати альтернативу, спалювати тверді побутові відходи, різні технології обговорюється. Але жодна технологія спалювання листя, відходів не замінить 250-270 тисяч гігакалорій за опалювальний сезон [які дає ТЕЦ]. Технологія переробки сміття дасть 100 тис. Можна говорити про маленькі газові котельні у кожному мікрорайоні, але кожна котельня - це [витрати на] проєкт, це викиди, це труба з газом, а у деяких місцях її неможливо буде будувати. Питань багато, але є три роки, інакше сто тисяч мешканців залишуться без тепла", - сказав Олександр Гончаренко.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

heatcat

Орієнтовно опалювальний сезон в області розпочнеться 1 листопада

blekaut

Це більше для тих, хто, як і я, мешкає у багатоповерхівці

kramatorskteploenergo-tec

Відновити теплопостачання обіцяють за 4-5 днів

коментарі