Важливо :: Життя громади :: 11 жовтня 2023 15:03 , Краматорск Пост
image (8)

Олександр Гончаренко розповів, яка кількість населення зараз у Краматорську та що місто робить з комунальними боргами

А також про те, чи планує міська влада обмежувати подачу води через великі борги містян

Голова Краматорської міської військової адміністрації (МВА) Олександр Гончаренко розповів в інтерв’ю Свої про причини збільшення боргів містян за комунальні послуги, ймовірність обмеження водопостачання, а також про те, як проблему боргів вирішують.

За словами очільника Краматорська основною причиною росту боргів краматорців за комунальні послуги, у тому числі за воду, є зменшення кількості населення у порівнянні з довоєнним часом.

Так, у місті зараз перебуває орієнтовно 75-80 тисяч людей. Значний відтік краматорців з міста спостерігався у травні минулого року, після обстрілу залізничного вокзалу. Тоді, за підрахунками МВА, у місті залишилося приблизно 50 тисяч людей. 

Але вже на опалювальний сезон, орієнтовно на початок листопада, минулого року у Краматорськ повернулися 30 тисяч, які вже не мали бажання залишатися в евакуації. Сприяло цьому серед іншого й налагодження газопостачання у місті після звільнення Ізюму.

Очільник Краматорська також зазначив, що кількість населення наразі коливається несуттєво. За його словами щотижнево з міста виїжджає 300-500 людей, але приблизно така ж кількість у місто повертається.
“Ми це рахуємо за різними методиками. Кожного понеділка ми маємо дані від мобільних операторів про кількість абонентів та активних мобільних карток. Це на рівні 35-37 % від того населення, яке ми мали на початок повномасштабного вторгнення”, - прокоментував Олександр Гончаренко.

Оскільки 65-70 % мешканців міста знаходиться за його межами, відсоток оплати за споживання води, електрики, газу, квартплати тощо складає 35-40 %.

Голова МВА підкреслив, що навантаження на комунальні підприємства значно зросло.
“Якщо якомусь підприємству не вистачає грошей, то ми можемо розраховувати на місцевий бюджет, щоб покривати цю різницю.
Те ж саме стосується міського перевезення, де кількість пільговиків складає до 70 %. Відповідно 30 % –  це ті мешканці, які сплачують за проїзд.

Все, що ці підприємства потребують, ми фінансували весь минулий рік, цього року фінансуємо та також маємо й надалі фінансувати, бо рівень надходжень – 30-35 % від споживання. Він не забезпечить стале функціонування цих підприємств (тепло- та водопостачання тощо), та, відповідно, не зможе забезпечити стале забезпечення цими послугами населення”, - розповів Олександр Гончаренко.

Але скорочення водопостачання через борг населення, який зріс на 90 млн грн, задля забезпечення економії на сьогодні не планується, запевнив голова Краматорської МВА.

Інші статті на цю тему

image (8)

У МВА надали інформацію щодо суми статей, з яких статей складається заробітна плата Олександра Гончаренка

zruynovaniy-budinok-po-marata-13

Але у мешканців цього будинку залишилися питання

aleksandr-goncharenko

До того, як стати мером, він заробляв більше