Важливо :: Життя громади :: 23 листопада 2021 16:13 , Олексій Ладика
bolezn-koronavirus

Олександр Педенко: новорічні свята Донеччина зустріне у "жовтій" зоні

Темпи поширення коронавірусу у Краматорську зменшуються

До Нового року Донецька область може опинитися у "жовтій" епідеміологічній зоні. Про це на сьогоднішньому брифінгу повідомив один з керівників обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко.

За його словами, на сьогодні Донеччина перевищує лише один показник для визначення рівня епідеміологічної небезпеки.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, наразі у Донецькій області перевищено лише рівень госпіталізованих пацієнтів з коронавірусом протягом останніх семи днів на 100 тис. населення. Цей показник має складати не більше 60. Протягом останніх трьох днів цей показник на Донеччині зменшився до 60,9. Усі інші ознаки перебувають у межах допустимих норм. 

Педенко зазначив, що якщо протягом п'яти діб область буде тримати показники в межах, які є допустимими, то буде прийнято рішення про перехід регіону спочатку до "помаранчевої" зони, а потім до "жовтої". А якщо показники зменшаться по всій країні, то Донеччина може опинитися і у "зеленій" зоні.

"Сьогодні я можу казати, що новорічні свята ми впевнено будемо зустрічати у "жовтій" зоні, або і у зеленій", - заявив Олександр Педенко.

Він додав, що покращенню показників сприяла вакцинація серед мешканців Донеччини. Чиновник закликав вакцинуватися тих, хто цього ще не зробив. 

Ситуація з коронавірусом у Краматорську

Якщо говорити про Краматорськ, то темпи поширення коронавірусу поступово зменшуються. За минулий тиждень ковід виявили у 377 краматорців, а на позаминулому тижні - 395. Попри це, кожного дня від хвороби помирають 3-6 людей.

Начальник відділу охорони здоров’я Андрій Петриченко повідомив на апаратній нараді, що станом на 23 листопада загальна кількість вакцинованих з початку кампанії  – 92 668 осіб (це майже 60% всього дорослого населення міста). 

За минулий тиждень вакцину отримали 6994 особи. Міський голова Олександр Гончаренко порахував, що з такими темпами на показник 75% вакцинованих Краматорськ вийде 20-25 грудня. 

Вільних ліжкомісць для хворих коронавірусом у Краматорську - 120-140 (це 35% від загальної кількості). Гончаренко зазначив, що за останній рік кількість ліжкомісць у Краматорську збільшилася з 200 до 372.

Міський голова додав, що з киснем проблем у місті зараз немає. Перша міська лікарня забезпечена рідким киснем, там встановлено кріогенну ємність на 5 тис. літрів - при сьогоднішній потребі цього вистачає на 14 діб. Ця установка переробляє рідкий кисень у газ, потім його за допомогою труб подають у палати до пацієнтів.

До кінця грудня у лікарні №3 планується встановити таку саму ємність на 10 тис. літрів.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

bolezn-koronavirus

З початку року у місті жодна людина не померла від коронавірусу

koronavirus

Місцеві медики наголошують на своєчасній вакцинації та ревакцинації

yakovenko1

Пік захворюваності очікується під Новий рік

коментарі