Важливо :: Політика :: 24 грудня 2020 10:58 , Олексій Ладика
yuriy-nikulichev-partiya-shariya

Омбудсмен відреагував на "мовний скандал" із депутатом від "Партії Шарія" у Краматорську: що буде далі

Депутат продовжує ігнорувати вимоги закону.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь відреагував на ситуацію, коли депутат Краматорської міської ради від "Партії Шарія" Юрій Нікулічев на сесії відмовився виступати українською.

Після "мовного скандалу" до омбудсмена звернулися активісти ініціативи "Паперовий Фронт" і днями отримали відповідь. Тарас Кремінь повідомив, що направив листа до Краматорської міської ради роз'яснювального листа щодо норм Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Омбудсмен також зазначив, що якщо депутат і далі продовжить ігнорувати вимоги закону, до нього будуть вжиті заходи у межах компетенції, передає Східний варіант.

test

Дмитро Браславський, журналіст Східного Варіанту та співзасновник ініціативи "Паперовий Фронт", розповів виданню Kramatorsk Post, що поки що задоволений відповіддю омбудсмена.

"Є реакція представника відповідного органу/структури, а це вже добре", – сказав він. 

За словами Браславського, надалі ініціатива "Паперовий Фронт" буде проводити моніторинг роботи і депутатів Краматорської міської ради, і членів виконкому на предмет цих порушень.

"Якщо порушення стосовно представника "Партії Шарія" будуть продовжуватись, то будемо знов звертатись до омбудсмена. І так, поки це не дійде до штрафів, якщо людина не розуміє простих роз'яснень", - каже активіст.

Дмитро Браславський звертає увагу на те, що їхня ініціатива вимагає від депутата виконання норм закону.

"Хочу провести деякі пояснення, що це все не стосується русофобії та інших лякалок від пропагандистів, а мова йде саме про виконання чинного закону. Першочерговою повинна бути повага до законодавства та виконання всіх норм. Звідси і буде поступовий розвиток міста, країни", - сказав він Kramatorsk Post.

Нагадаємо, лідер фракції "Партії Шарія" у Краматорській міській раді Юрій Нікулічев відмовився виступати державною мовою під час засідання депутатів 25 листопада.

Обранець почав свій виступ російською, але міський голова Олександр Гончаренко його перебив та нагадав, що згідно з українського законодавства, депутати місцевих рад зобов'язані виступати державною. 

Нікулічев попросив дозволити йому донести свою думку тією мовою, якою йому зручно, і продовжив свій виступ російською. 

На наступному засіданні депутат від "Партії Шарія" сказав, що поважає українську мову, і вважає, що якщо її втратити, то це буде "поразкою для нашого народу". Але свою "розумову діяльність" він наразі може здійснювати "материнською мовою".

На останньому засіданні депутатів міськради 23 грудня Нікулічев продовжив виступати російською, але йому вже ніхто зауважень з цього приводу не робив.

Інші статті на цю тему

ekaterina-elagina

Екатерина Елагина написала заявление, что ей не дали выступить на русском языке

deputati-zvernennya-vtorgnennya

Більшість обранців підтримали звернення

opzzh-kramatorsk

Раніше під заборону потрапила і Партія Шарія, представники якої також є у міськраді

коментарі