Цікаво :: Люди К. :: 07 листопада 2023 09:10 , Краматорск Пост
Aptekacover

Опанувала українську мову в евакуації та повернулася до Краматорська

Молода завідувачка аптеки розповіла, як знову працює у рідному місті

Одна з аптечних мереж нашої країни розповіла про молоду завідувачку своєї аптеки у Краматорську та її історію. А ми переказуємо цю історію читачам Краматорськ Пост.

Марія Ігнатюк дев’ять років живе поруч з війною. Її рідне місто знаходиться на відстані пострілу зі «Смерча» чи «Урагану» до лінії фронту. Однак попри всі ці жахи її аптека працює.

Коли Марію спитали, що вона, як корінна жителька Краматорська, певно, звикла до війни та пострілів, вона відповіла:

– До війни неможливо звикнути. В кожного, хто живе поруч з лінією фронту, з’являється страх, який ми ховаємо навіть від себе. Останні обстріли Краматорську були у 2015 році, але ми не забули їхній зловісний звук. Тому коли 24 лютого 2022 року о 4:30 ми почули вибухи, одразу зрозуміли – почалось дещо набагато більше і страшніше, ніж у 2014 році.

Марія розповідає, що, на її думку, це призвело до паніки у місті:

- У той день усі кудись бігли, намагалися закупити багато їжі та ліків на той випадок, якщо всі магазини та аптеки зачиняться, як це було у 2014 році.

Дівчина каже, що теж не могла зрозуміти, що робити. Метушилася, збирала речі, плакала… Боялася повторення того, що пережила в юнацтві.

- Мій чоловік військовий, тому наполіг, щоб ми з батьками поїхали з Краматорська. А він залишився захищати місто. 28 березня ми приїхали в Вінницю. Коли зрозуміла, що це надовго, почала шукати роботу, але мене не брали – посилалися на мою недосконалу українську. Взялася її муштрувати, адже в аптеці потрібно спілкуватися з відвідувачами державною мовою. Опанувала і … повернулася в Краматорськ. Це було 30 вересня.

На щастя, аптека, де Марія працювала й знову працює у Краматорську, руйнувань через обстріли не зазнала. Дівчина розповідає далі:

– Ми почали готуватися до відкриття – під звуки сирен. Чи було страшно? Так, але місцевим жителям і тим, хто приїжджав до нас за ліками з зони бойових дій, потрібна була наша допомога.

Марія додає, що аптеку під час тривоги вони не зачиняють. Це й зрозуміло, бо вони лунають у Краматорську надто часто, а люди просто не встигнуть купити необхідні їм ліки.

А на питання, чи багато людей приходять в аптеку зараз, Марія відповіла так:

– Зараз потік людей збільшився за рахунок переселенців з Донеччини. В місті їх багато. Серед них чимало знервованих, адже люди пережили в своїх рідних містах та селах страшні події. Ми з дівчатами завжди намагаємося знайти підхід до кожного і підібрати найкращий курс лікування.

Потрапити до лікаря в Краматорську дуже важко, майже неможливо отримати термінову допомогу, коли захворів. Тому всі йдуть до нас і ми залюбки допомагаємо хворим. Вони потім приходять і дякують. Це найкраща нагорода!

Додамо лиш, що останнє твердження - це особиста думка Марії, позаяк лікарні у Краматорську працюють і ми також розповідаємо про їх роботу. Наприклад, про те, які вузькі спеціалісти приймають у центрі міста.

Інші статті на цю тему

Tridentcover

У Краматорську Тризуб з'являвся у різних місцях і різному вигляді

twoyears

Краматорці розповіли, чому навчилися за два роки великої війни

bullets1