Важливо :: Життя громади :: 02 лютого 2021 11:18 , Олена Круглова
osbb-finansova-pidtrimka

На ОСББ Краматорська витратять 100 млн грн

Надання коштів передбачено Програмою підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.Краматорськ на 2021-2023 роки

27 січня 2021 року на черговій сесії Краматорська міська рада затвердила Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) міста на 2021-2023 роки.

У загальній частині Програми йдеться про необхідність підтримки вже існуючих та сприяння створенню нових ОСББ, оскільки саме в них адміністрація міста бачить запоруку «ефективного управління спільним майном» та вирішення проблем незадовільного стану житлової нерухомості у Краматорську.

Основними напрямами Програми є фінансова підтримка на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення багатоквартирних будинків. А також фінансова підтримка на оформлення землевпорядної документації ОСББ на земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія за рахунок коштів міського бюджету.

Стосовно фінансового боку Програми, то вона передбачає вісім напрямків. Загальна сума підтримки складає 100 млн. 400 тис. грн. Вона розподілена за роками: 2021 року передбачено витратити 33,8 млн. грн, 2022 – 32,8 млн. грн та 2023 - також 33,8 млн. грн.

Для того, щоб взяти участь у Програмі ОСББ необхідно подати заяву до виконкому міської ради та мати змогу залучити певні власні кошти. Адже у деяких випадках Програмою передбачено проведення ремонтних робіт за умови співфінасування з боку власників багатоповерхових будинків. З боку бюджету на заходи з підтримки ОСББ на умовах співфінансування планується витратити 67 млн.грн.

Першим напрямком фінансування є проведення першого капітального ремонту одного конструктиву житлових будинків ОСББ. Він здійснюватиметься за умови співфінансування: 95% складатиме міський бюджет, а 5%- кошти ОСББ.

Другим напрямком – є наступний капітальний ремонт. З долученням до Програми підтримки ОСББ зможе провести його через 3 роки після першого капремонто одного з конструктивів житлового будинку. Фінансова підтримка міського бюджету на такий ремонт зменьшується.

Так для трьохповерхових будинків базова доля участі міського бюджету складатиме 90%, базова доля власних коштів ОСББ - 10%.

Для будинків більшої поверховості розрахунок відсотка власних коштів залежить від кількості поверхів. Детальніше дивіться у самій програмі. 

За умови співфінансування будуть проводитися й роботи з модернізації ліфтів - це третій напрямок Програми. Вартість робіт на 99,5% покриватиме міський бюджет, 0,5%- кошти ОСББ.

Наступним напрямком реалізації Програми підтримки ОСББ є фінансування поточної діяльності ОСББ за умови співфінансування 70% (кошти бюджету) на 30% (кошти ОСББ). Протягом 2021 – 2023 років на ці заходи планується витратити 15 млн.грн, по 5 млн.грн щороку.

Ще чотири напрямки фінансової підтримки, а саме, термомодернізацію, поточний ремонт стін та фасадів, облаштування елементами доступності, капремонт та аварійно-відновлювальні роботи будинків, передбачено реалізовувати без дольової участі ОСББ. На них витрачатимуть кошти міського бюджету та державних субвенцій до міського бюджету загальною сумою 31,4 млн.грн.

------------

реклама

Ознакомится с проектами в сфере строительства, проектирования и наружной рекламы, можно воспользовавшись сайтом legobud.com.ua. Ремонт об'єктів - гарантия высокого уровня безопасности, качества предоставляемых услуг и индивидуальный подход к каждому клиенту.

Інші статті на цю тему

centralnaya-gorodskaya-biblioteka

Средства нужны на корректировку проекта капремонта Центральной библиотеки

budget-mista

Міська рада затвердила сьогодні головний фінансовий документ міста на наступний рік

obstril-kramatorska

Виплатами займатиметься управління праці та соціального захисту населення

коментарі