reklama-v-kramatorsk-post-top
Важливо :: Життя громади :: 10 червня 2019 11:42 , Дмитро Лук'яненко
school8

ОШ№8 намерены назвать именем Стуса

Вопрос о присвоении школе имени славного земляка выносят на общественное обсуждение

Распоряжение краматорского городского головы проведении общественных слушаний по вопросу присвоения ООШ№8 имени Василя Стуса, опубликован сегодня на сайтег городского совета.

"З метою увічнення пам’яті славетного земляка, письменника Василя Стуса, враховуючи клопотання трудового колективу від 17.04.2019 року № 64, відповідно до Закону України ... РОЗПОРЯДЖУЮСЬ:

1. Провести громадські обговорення з питання присвоєння Краматорській загаль- ноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 8 Краматорської міської ради Донецької області іменіВасиля Стуса...", - говорится в распоряжении.

Слушания должны быть проведены в течение двух месяцев с момента публикации распоряжения.

СправкаstusВасиль Стус (1938-1985) поет-шістдесятник Народився 6 січня 1938р. в хліборобській родині в с. Рахнівці на Вінниччині. Після закінчення школи навчався в Донецькому педінституті. Далі вчителював, служив в армії, працював в газеті.

У 1959р. у «Літературній газеті» з’явилися перші вірші поета. З 1961р. викладає українську мову та літературу в 23-й Горлівській школі. У 1963р. вступає до аспірантури Інституту літератури ім. Шевченка в Києві. Бере участь у роботі Клубу творчої молоді.

За участь у протесті на прем’єрі фільму «Тіні забутих предків» виключили з аспірантури. Відтоді не надрукували жодного рядка. У 1965р. одружився з Валентиною Попелюх, та народився син Дмитро. У 1970р. на похороні Алли Горської звинуватив владу у її вбивстві. У Брюсселі виходить його перша книжка «Зимові дерева». У 1972р. разом з іншими українськими поетами його було заарештовано й засуджено. Ув’язнення відбував у Мордовії. Після завершення основного терміну відправили у заслання.

Після повернення відмовився від радянського громадянства.

У 1979р. повертається та працює у Києві. У 1980р. знову був засуджений до 10 років ув’язнення та 5 років заслання. 28 серпня 1985р. його відправили у карцер, де він оголосив голодування. У ніч із 3 на 4 вересня 1985р. помер. 

Інші статті на цю тему

zimovi-kanikuli

МОН надало рекомендації для шкіл у зв’язку з посиленням карантинних обмежень 8-24 січня 2021 року

pamyatnik-stusu-kramatorsk

Автор пам'ятника - В'ячеслав Гутиря

shkola-pervyy-zvonok-kramatorsk

Як саме трансформація шкільної мережі зачепить кожну зі шкіл і навіщо взагалі це робити

коментарі