Важливо :: Життя громади :: 11 серпня 2021 11:25 , Олексій Ладика
patrulnaya-policiya-kramatorsk

Патрульна поліція почала залучати "Варту Краматорська" для боротьби з продажем алкоголю вночі

Друге громадське формування - "Зооварта Друг" - ще не пройшло навчання

Патрульна поліція Краматорська та Слов'янська почала залучати членів громадського формування "Варта Краматорська" для боротьби з продажем алкоголю вночі.

Про це на апаратній нараді 10 серпня повідомив Дмитро Щетілов, який тимчасово виконує обов'язки заступника командира батальйону патрульної поліції.

"Для профілактики з метою недопущення порушення правил торгівлі пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв залучали громадське формування "Варта Краматорська", складено два протоколи. Продовжується взаємодія із цим формуванням для виявлення порушень та складання протоколів", - сказав він.

Речниця батальйону патрульної поліції Краматорська та Слов'янська Ксенія Яцен уточнила Kramatorsk Post, що патрульні домовилися з "Вартою Краматорська" про співпрацю. 

"Процес виявлення та фіксування такого правопорушення (продажу алкоголю у заборонений час) має свої нюанси. Я маю на увазі те, що він вимагає залучення цивільних. Ми з ними зупинилися на тому, що якщо представники "Варти Краматорська" виявлятимуть такі правопорушення, будуть викликати поліцію для фіксації", - розповіла Ксенія Яцен.

У Краматорську діє заборона на продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у нічний час — з 23-ї години до 8-ї ранку. Чи стало у Краматорську спокійніше після заборону продажу алкоголю вночі - читайте на сайті Kramatorsk Post.

Якщо ці вимоги порушуються, поліцейські складають на правопорушника – співробітника закладу – протокол за ч.2 ст. 156 КУпАП (Порушення правил торгівлі алкогольними напоями у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби). Штраф за це порушення складає від 1700 до 6800 грн.

Командир батальйону патрульної поліції Краматорська та Слов'янська Олександр Малиш вважає штрафування продавців не ефективним. Під час пресконференції у червні він сказав, що більш дієвим було б позбавляти ліцензії найбільш злісних порушників, що у компетенції місцевої влади.

Олександр Малиш

Поліцейський начальник підсумував п'ять років роботи патрульних Краматорська та Слов'янська

"Ми відправили [місцевій владі] інформацію про системних порушників. Є ліцензії на продаж алкогольних напоїв. Якщо за певним адресами системно порушують ці вимоги, я вважаю, що у компетенції місцевої влади вирішити питання про позбавлення ліцензії. Ми можемо складати адмінпротоколи щодня, але який з того результат? Штрафи будуть накладати на продавців. Я вважаю, що відповідальність повинні нести власники", - сказав Олександр Малиш.

Командир патрульних не назвав злісних порушників, але натякнув на алкомаркети у центрі міста. 

Нагадаємо, у квітні члени виконкому погодили статути двох громадських формувань - "Варти Краматорська" та "Зооварти Друг". Створення цих формувань було предметом дискусій як серед мешканців Краматорська, так і серед членів виконкому - статути цих формувань затвердили не з першого разу.

Якщо правоохоронці вже почали залучати "Варту Краматорська", то "Зооварта Друг" досі не розпочала свою роботу, а очікує на навчання, яке члени формування спочатку мають пройти у поліції. 

Ініціаторка створення "Зооварти Друг" Наталія Тітомир розповіла Kramatorsk Post, що "Зооварта" лише нещодавно отримала справку про неприбутковість і відповідні зміни були внесені до статуту формування через засідання виконкому. Саме через ці бюрократичні процедури члени формування не змогли приступити до навчання - тепер очікується, що воно розпочнеться у вересні. 

Інші статті на цю тему

kirilenko

Така заборона діє вже майже рік

patrulna-policiya (8)
alcocover

В обласній адміністрації розповіли про ситуацію з незаконним алкоголем

коментарі