
ПЦУ вирішила перейти на новий календар: як це рішення сприйняли у Краматорську
Архієрейський Собор Православної Церкви України сьогодні вирішив перейти на новоюліанський календар - перехід відбудеться 1 вересня цього року. Це значить, що, наприклад, Різдво Христове буде святкуватися 25 грудня, а не 7 січня.
Інші церковні свята також матимуть нові дати: Покрова – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, День Святого Миколая – 6 грудня. Зміни стосуються так званих нерухомих свят - тобто таких, дата яких не змінюється кожного року відносно прийнятого календаря.
Водночас зміни не торкнуться Великодня та Трійці, так званих рухомих свят, Пасхалій - тобто свят, які пов’язані з Пасхою. Великдень і Трійця завжди випадає в неділю, дата святкування змінюється.
Чому ПЦУ вирішила змінити календар
У Православній церкві України зауважили, що питання календарної реформи давно дискутується і в суспільстві, і в церкві, і кожного року число прихильників переходу на оновлений, сучасний календар, з кожним роком стає все більше.
"З новою силою це питання постало внаслідок російської агресії. Нині юліанський календар сприймається як пов'язаний з російською церковною культурою. Адже сучасним (новоюліанським) календарем користуються ті Церкви, які підтримують нашу Помісну Церкву, натомість опоненти і, в першу чергу, РПЦ – дотримуються старого календаря (юліанського)", - повідомляє ПЦУ.
"Тож прагнення збереження і утвердження своєї, української, духовної ідентичності, захист від агресії "русского міра", вимагають від нас назрілого рішення – долучитися до більшості Помісних Православних Церков і запровадити у вжиток новоюліанський календар", - додають в церкві.
Як відреагували у Краматорську
У ПЦУ зазначили, що парафії та монастирі, які цього бажають, мають право використовувати старий календар.
У Краматорську до великої війни було чотири громади Православної Церкви України, зараз продовжує діяти одна - парафія храму святого великомученика Юрія Переможця.
Отець Віталій, який керує цією парафією, каже, що громада поки що не визначилася, за яким календарем святкувати Різдво та інші церковні свята.
"Новина свіжа. Є час. Побачимо", - коротко відповів о. Віталій журналісту Kramatorsk Post.
Зазначимо, що раніше таке ж рішення про перехід на новоюліанський календар ухвалила Українська Греко-Католицька Церква. Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку, там також залишили можливість літургійного життя за юліанським календарем - на період до 2025 року.
Інші статті на цю тему

Нічні богослужіння на Великдень відбуватимуться у 42 церквах на вільній території Донецької області, але з обмеженнями

За даними поліції, загалом на вільній території Донеччини святкові богослужіння відвідали 11,5 тисяч людей