Важливо :: Життя громади :: 24 травня 2023 19:39 , Олексій Ладика
cerkva

ПЦУ вирішила перейти на новий календар: як це рішення сприйняли у Краматорську

Різдво тепер святкуватиметься 25 грудня, а ось Великдень - по-старому

Архієрейський Собор Православної Церкви України сьогодні вирішив перейти на новоюліанський календар - перехід відбудеться 1 вересня цього року. Це значить, що, наприклад, Різдво Христове буде святкуватися 25 грудня, а не 7 січня.

Інші церковні свята також матимуть нові дати: Покрова – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, День Святого Миколая – 6 грудня. Зміни стосуються так званих нерухомих свят - тобто таких, дата яких не змінюється кожного року відносно прийнятого календаря.

Водночас зміни не торкнуться Великодня та Трійці, так званих рухомих свят, Пасхалій - тобто свят, які пов’язані з Пасхою. Великдень і Трійця завжди випадає в неділю, дата святкування змінюється. 

Чому ПЦУ вирішила змінити календар

У Православній церкві України зауважили, що питання календарної реформи давно дискутується і в суспільстві, і в церкві, і кожного року число прихильників переходу на оновлений, сучасний календар, з кожним роком стає все більше. 

"З новою силою це питання постало внаслідок російської агресії. Нині юліанський календар сприймається як пов'язаний з російською церковною культурою. Адже сучасним (новоюліанським) календарем користуються ті Церкви, які підтримують нашу Помісну Церкву, натомість опоненти і, в першу чергу, РПЦ – дотримуються старого календаря (юліанського)", - повідомляє ПЦУ.

"Тож прагнення збереження і утвердження своєї, української, духовної ідентичності, захист від агресії "русского міра", вимагають від нас назрілого рішення – долучитися до більшості Помісних Православних Церков і запровадити у вжиток новоюліанський календар", - додають в церкві.

Як відреагували у Краматорську

У ПЦУ зазначили, що парафії та монастирі, які цього бажають, мають право використовувати старий календар.

У Краматорську до великої війни було чотири громади Православної Церкви України, зараз продовжує діяти одна - парафія храму святого великомученика Юрія Переможця.

Отець Віталій, який керує цією парафією, каже, що громада поки що не визначилася, за яким календарем святкувати Різдво та інші церковні свята.

"Новина свіжа. Є час. Побачимо", - коротко відповів о. Віталій журналісту Kramatorsk Post.

Зазначимо, що раніше таке ж рішення про перехід на новоюліанський календар ухвалила Українська Греко-Католицька Церква. Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку, там також залишили можливість літургійного життя за юліанським календарем - на період до 2025 року.

Інші статті на цю тему

mitropolit-pcu-cerkva (3)

Владика Сергій відповів на три питання про війну, які турбують християн

sobor

До складу однієї з них входять парафії УПЦ МП у Краматорську

hram-velikomuchenika-yuriya-peremozhcya-upc-kp

Сьогодні набула чинності календарна реформа ПЦУ. Але парафії можуть самостійно узгоджувати, чи переходити їм на новий стиль саме зараз. Розповідаємо, що вирішили у Краматорську

коментарі