Корисно :: Пояснюємо :: 05 листопада 2021 14:34 , Олексій Ладика
kovid-sertifikat-ladika

Перевірено на собі: як отримати паперовий covid-сертифікат, не виходячи з дому і не звертаючись до лікаря

Це займає 10 хвилин часу! Жодних черг і нервів!

Covid-сертифікат зараз потрібен так само, як і паспорт - без нього не можна подорожувати в інші області та за кордон, без нього не пускають у непродовольчі магазини, кафе та фітнес-центри, без нього не можна відвідувати заходи, ходити на футбол. А незабаром без таких документів навіть депутати не зможуть відвідувати сесії.

Багатьох жахає перспектива йти до сімейного лікаря за сертифікатом, адже це черги, нерви і велика ймовірність підчепити коронавірус. Керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Олександр Власенко нещодавно розповів, що 40% записів на прийом до сімейних лікарів у його установі - за ковід-сертифікатами. І це при тому, що амбулаторії перевантажені хворими.

Насправді йти до лікаря за сертифікатом зовсім не обов'язково - його можна отримати просто у себе вдома, завантаживши документ з порталу "Дія". Ми перевірили на собі, як це працює - на все про все у нас пішло 10 хвилин! 

Розповідаємо і показуємо, як це працює.

Отже, крок 1: заходимо на сайт "Дія".

Просто набираємо в гуглі: портал дія. Ось так виглядає стартова сторінка. Неважливо, користувались ви цим сайтом раніше, чи ви тут вперше, вхід у світ електронних документів розташований у верхньому правому кутку.

test

Крок 2: авторизація.

Портал "Дія" пропонує три способи реєстрації чи авторизації.

test

Ми намагалися це зробити через Дія.Підпис - потрібно було просто відкрити "Дію" на смартфоні, тицнути на зчитувач QR-кодів у правому верхньому кутку екрану і піднести до QR-коду на екрані ноутбука. Але у нас нічого не вийшло: "Дія" написала, що у нас для цього немає необхідних документів. Вочевидь, йдеться про ID-картку чи закордонний біометричний паспорт.

Тож у підсумку ми авторизувалися через через електронний ключ, який ми згенерували у Приват24. 

Такий ключ дуже просто генерується - як це зробити, дивіться відео:

Якщо ви не хочете генерувати електронний ключи або для вас це все одно важко, то є ще простіший спосіб авторизуватись на "Дії" - за допомогою BankID або MobileID. Клікайте на кнопку "Авторизуватись з Id.gov.ua", потім обирайте "Банк ID НБУ", після того вам запропонують обрати свій банк і авторизуватись за допомогою мобільного додатку цього банку. Наприклад, якщо у вас є Приват24, то ви увійдете на "Дію", залогінившись через цей додаток.

Крок 3: подаємо заяву на отримання сертифікату.

Коли ми авторизувалися у "Дії" та увійшли у свій особистий кабінет, нам потрібно обрати вкладку "Послуги" - вона розташована посередині.

test

Після цього у правій колонці внизу буде кнопочка "Усі послуги". Натискаємо на неї і самому кінці буде "Отримати COVID-сертифікат" - впевнено натискаємо на неї.

test

Після цього нам потрібно погодитися на передачу наших медичних даних.

test

А далі нас перекидає на сторінку із заявою про отримання сертифікату. Все, що нам потрібно робити, це натискати на кнопочки "Далі", "Погоджуюсь" і "Зрозуміло". 

testtesttest

Крок 4: завантажуємо сертифікат на комп'ютер.

Коли ми натискаємо на кнопочку "Зрозуміло", ми повертаємось до нашого кабінету. У нас ковід-сертифікат з'явився швидко - протягом хвилини після заяви.

test

Натискаємо туди, куди "Дія" просить нас натиснути, переходимо на отримані документи, клікаємо на стрілочку і сертифікат завантажується!

test

Потім самостійно друкуємо цей документ - все дуже просто! 

У роздрукованому сертифікаті є QR-код з усіма даними про ваші щеплення - підпис чи печатка лікаря не потрібні.

test

Що робити, якщо "Дія" не знайшла мій ковід-сертифікат?

Таке рідко, але буває. Перейдіть за посиланням: https://issue.covid19.gov.ua/ та заповніть форму. Лікарі все перевірять та зможуть виправити дані в реєстрі. Потім ви зможете згенерувати ваш COVID-сертифікат.

Чому ковід-сертифікат не "зелений" і не "жовтий"?

Сертифікати про вакцинацію поділяються на два види - "жовтий" і "зелений". Перший дається тим людям, які зробили одне щеплення від коронавірусу, другий - тим, хто зробив два щеплення. 

Але ваша роздруківка буде білою, незалежно від кількості зроблених щеплень. Жовтим чи зеленим кольором ковід-сертифікати позначені лише у додатку "Дія" у смартфоні.

Навіщо взагалі паперовий сертифікат, якщо є смартфон?

По-перше, не у всіх є смартфони. По-друге, не всі власники смартфонів користуються "Дією". По-третє, до останнього часу навіть не все користувачі "Дії" могли отримати ковід-сертифікати, а лише ті, хто мав ID-картки або закордонні біометричні паспорти. Втім, декілька днів тому цю норму прибрали і тепер отримати сертифікат у "Дії" можуть навіть власники звичайних паперових паспортів. 

Ще одна причина отримати паперовий сертифікат - смартфони і "ДІя" зокрема іноді "глючать". І вони можуть "заглючити" у найбільш відповідальний момент (а зазвичай стається саме так). 

Краматорський лайфхак 

У Краматорську паперовий ковід-сертифікат можна отримати у пунктах масової вакцинації одразу після щеплення. В "Епіцентрі" таке ноу-хау діє вже кілька тижнів, а на автовокзалі запрацювало з 4 листопада. На залізничному вокзалі така можливість з технічних причин поки що відсутня.

Якщо ви вакцинувалися раніше, можна прийти у пункт вакцинації з паспортом та отримати документ. Але ж це черги! Тому варіант з "Дією" найоптимальніший!

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

koronavirus

Наразі у Краматорську немає вакцини Pfizer, її постачання очікують на цьому тижні

vakcinaciya-donmet

І де її можна отримати у Краматорську

bloshinij-rinok-kramatorsk

А тим часом у місті було гучно від канонади

коментарі