Важливо :: Гроші :: 25 жовтня 2022 20:07 , Олексій Ладика
zavod-nkmz-rabochie

Петиція НКМЗ про скасування "закону Єфімова" набрала необхідну кількість голосів

Місяць тому президент підписав цей закон

Набрала необхідну кількість голосів петиція до президента України про скасування законопроєкту №7605, який передбачає швидкий механізм відчуження та вилучення майна недержавних підприємств оборонного значення під час воєнного стану. 

Автор петиції Сергій Удоденко, помічник генерального директора Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ) з будівництва, просить президента України накласти вето на законопроєкт №7605, тому що, на його думку, "вилучення майна призведе до знищення промислових підприємств та залишить людей, які там працюють, без робочих місць".

Що це за закон 7605 і до чого тут НКМЗ

15 серпня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №7605 - його ініціатором став народний депутат з Краматорська Максим Єфімов.

Цим законом депутати дозволили державі примусово вилучати обладнання приватних заводів, якщо це обладнання може використовуватись для виготовлення озброєння та амуніції для української армії і якщо існує ризик знищення або захоплення його російськими окупантами. 

Підприємство, чиє майно можуть націоналізувати, мають знаходитися на відстані до 30 км від району ведення бойових дій або тимчасово окупованої території.

На той момент Краматорськ розташовувався у 20 км від лінії фронту, тому у керівництва НКМЗ було побоювання, що завод потрапить під дію "закону Єфімова" (після звільнення Лиманщини українськими військами лінія фронту тепер розташовується приблизно в 45 км від Краматорська - найближчі бойові дії йдуть в районі Бахмута).

До того ж за місяць до ухвалення закону парламент прийняв постанову про націоналізацію обладнання НКМЗ, до лобіювання якої, як пише Forbes, Максим Єфімов також причетний.

Наприкінці липня власник НКМЗ Георгій Скудар та керівництво заводу написали відкритого листа президенту України, в якому заявили, що у разі відчуження обладнання завод втратить безперервний цикл виробництва і без роботи залишаться тисячі людей.

На заводі заявили, що готові створити промислову філію НКМЗ зі застосуванням заводського обладнання за участю висококваліфікованих робітників, інженерів та управлінців, які мають досвід у виготовленні військової техніки.

Що далі

Отже, 25 жовтня петиція про скасування "закону Єфімова" набрала необхідні 25 тисяч голосів. Не пізніше, ніж через три дні після цього петиція має перейти у розділ "На розгляді". 

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів від дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Відповідь президента буде опублікована не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду.

Зазначимо, що 27 вересня президент України Володимир Зеленський підписав закон №7605. 

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

zavod-nkmz-rabochie

Керівництво заводу запевняє, що це тимчасовий захід до відновлення можливості працювати

NKMZcover

Що відбувалося з підприємством за понад рік великої війни

obstril-nkmz (1)

Також постраждали понад 20 багатоповерхівок і ТЦ "Амстор"

коментарі