Важливо :: Життя громади :: 14 квітня 2023 17:15 , Максим Ходушко
planecover

Петиція про демонтаж Літака не набрала потрібної кількості голосів, але відповідь міської влади на неї є

Історія може отримати продовження після закінчення війни

У другій половині лютого на сайті Місцевих петицій мешканець Краматорська Олександр Ворсін розмістив петицію, яку він створив за допомогою штучного інтелекту. У цій петиції він пропонував «Демонтувати пам'ятник "Літак МіГ-17ПФ"». 

У місті цей монумент відомий просто як Літак. Пропозиція демонтувати монумент не знайшла серед мешканців Краматорська достатньої підтримки, зібравши трохи понад 40 голосів із 250 потрібних. 

Можемо припустити, так сталося тому, що Літак для багатьох патріотично налаштованих краматорців – це місце, де вони збиралися на проукраїнські заходи ще з 2014 року і навпаки є свого роду символом спротиву російській агресії.

І хоча підтримки ця ідея не отримала, але помітний розголос у міських фейсбук спільнотах був. Ось, наприклад, декілька коментарів з думками краматорців з цього приводу:

testtesttest

Попри те, що потрібної кількості голосів петиція не набрала, її автор отримав від міської військової адміністрації відповідь, якою поділився з Краматорськ Пост. Якщо коротко: у переліку об’єктів культурної спадщини Краматорська цей монумент не значиться. А на демонтаж і благоустрій ділянки після нього потрібні кошти.

«Вважаємо за доцільне повернутися до порушеного Вами питання після закінчення дії воєнного стану в Україні», – такими словами закінчується відповідь на петицію від міської військової адміністрації.

test Відповідь міської військової адміністрації на петицію (фото надано О. Ворсіним)

Ми запитали Олександра Ворсіна, чи збирається він повернутися до цього питання після війни. На що він сказав: «Мабуть, не я повернуся, а влада Краматорська, судячи з її відповіді», та додав, що якщо казати про сьогодні: «Теоретично потрібен лише меценат, який профінансує роботу?».

Отже, історія не закінчена і, схоже, матиме продовження. 

Фото обкладинки – Ярослав Хмарський.

Інші статті на цю тему

transportnye-pamyatniki-kramatorska

Рассказываем их историю и как к ним доехать (если вы друг не местный или не местная)

litak1

Також не буде таблички про совєтських льотчиків

1

Міська влада обіцяє, що навесні там буде гарно