
Петиція про перейменування російських топонімів у Краматорську набрала необхідну кількість голосів за три доби (мапа)
В краматорському розділі на сайті електронних петицій зʼявилась пропозиція про перейменування на території Краматорськоїʼ ОТГ та Краматорського району російских топонімів та знос памʼятників, які повʼязані з російськими загарбниками.
"...Вважаю, що абсолютно на часі знести по всій Україні пам‘ятники, які так чи інакше пов‘язані із російськими загарбниками, та перейменувати усі відповідні топоніми.
Хай пушкіни, льви толсті та єкатєріни другі відправляються услід за русскім воєнним корабльом!
Окремі експонати можна лишити в музеях. Із роз‘ясненнями. Наприклад, єкатєріна 2 — зруйнувала Запорізьку січ, причетна до масових вбивств українців," - пише автор петиції (орфографія оригінала).
На збір підписів, яких для розгляду петиції місцевою владою має бути не менше 250, відводиться 30 діб. Ця петиція зібрала більше 260 підписів менш ніж за три доби.
Також активісти вже створили мапу з переліком памʼятників російським діячам, вулиць та інших памʼяток.
"24 лютого 2022 РФ, вчинила повномасштабний наступ на Україну, вчиняла людовбивчі акти по відношенню до українських громадян на всій території України, зокрема і в Краматорську.
З огляду на це, приводиться перелік топонімів, пам'ятних знаків пропонованих до дерусифікації, деколонізації та декомунізації. Україна має власних митців, науковців, власні топоніми та своїх Героїв, які заслуговують на вшанування," - йдеться в місцевій фейсбук-групі активістів велисопедного руху в Краматорську і додається посилання на карту.
Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення, в багатьох містах України зʼїявились подібні ініціативи. Перейменування вулиць та станцій метро готується в Києві, Дніпрі та інших містах. Відповідний законопроєкт також внесено до Верховної Ради України.
12 квітня Івано-Франківська міська рада прийняла рішення щодо перейменування 25 вулиць, які мають російські назви. Замість вулиць Чехова, Достоєвського, Макаренка, Рєпіна, Лермонтова та інших зʼявились вулиці Героїв Маріуполя, Героїв Волновахи, Героїв Києва, Української Перемоги, а також вулиці названі на честь сучасних героїв-захисників України.