Цікаво :: Люди К. :: 19 липня 2022 08:53 , Краматорск Пост
dmytro-savchenko

Під Бахмутом загинув Дмитро Савченко з Краматорська

Захиснику було 32 роки

test"Загалом у нього була можливість відстрочки за станом здоров'я, - каже отець Дмитра Олег Савченко. - "Дімо, ти як, готовий воювати?" - питаю у нього. - "Ну а що, - відповідає, -ховатись не буду".

У військоматі йому спочатку сказали: "Ну добре в резерві посидь". Він місяць посидів, а потім пішов знову у військомат: "Не можу сидіти, - забирайте".

Йому там сказали, що з таким діагнозом не можна. Ну, а коли вже почалися обстріли Краматорська, напевно, коли вже вчетверте пішов, вмовив воєнкома, щоб його забрали.

Ранвше він проходив строкову службу в артилерії, в особливому віцдділі. Тому коли тепер він прийшов до воєнкомату проситись на мобілізацію йому відповіли: "Навіщо нам "особісти", нам танкісти потрібні". А він їм: "Так навчіть мене".

Потрапив до ППО, на охорону РЛС. Спочатку був під Добропіллям, а потім перевели під Бахмут. Командир їм казав, що специфіка служби така, що вони будуть мішенню. Я щодня з ним розмовляв телефоном, питав, як у нього відчуття. "Прилетить, - каже, - значить прилетить". Вони коли виходять на чергування, стають по периметру, по суті, на неприкритих позиціях, десь у посадках.

Вийшло так, що 15 липня на зв'язок не виходить, а потім командир дзвонить і каже «загинув». Ракета Іскандера прилетіла туди, де він стояв. Всі інші цілі, а його... Те, що в бронежилеті залишилося, нічого більше немає.

Зараз його останки вже привезли до Дніпра, я здав ДНК, буде експертиза. Командир сказав, що представлять до нагороди. Він, звичайно, розумів, що кожен вихід на чергування пов'язаний зі смертельною небезпекою. РЛС хоч і відстежують на 500 кілометрів у глибину, але їх з якихось причин поставили за 20 кілометрів від лінії фронту. Дімка розповідав, що були такі спекотні дні, що на радарах здавалося, що дощ іде.

Дімка нещодавно одружився, будували плани на майбутнє. Дружина, як і він, теж випускниця кафедри обробки металів тиском, там він закінчив магістратуру та навчався в аспірантурі.

test

Він такий на них життєрадісний, усміхнений... - уже не стримуючи сліз, говорить про фотографії із загиблим сином Олег Савченко.