Важливо :: Життя громади :: 08 червня 2021 12:13 , Олексій Ладика
podzemnyy-perehod-kramatorsk-novyy-svet

Підземний перехід на Новому світі у воді: чому його затоплює після дощів і що з цим робити

Керівник УКБ назвав дві проблеми, які потребують вирішення

Відремонтований підземний пішохідний перехід на Новому світі у Краматорську продовжує затоплювати після дощів. Щоб це виправити, потрібно провести додаткові роботи, вартість яких наразі невідома.

Керівник Управління з капітального будівництва (УКБ) Володимир Ільченко розповів на апаратній нараді 8 червня, що причиною затоплення переходу є капітальний ремонт дороги по вул. Олекси Тихого. Після цього ремонту асфальтове покриття по Тихого піднялося на 500 мм, а покриття перед підземним переходом опинилося в низині. Тому вода з Олекси Тихого стікає у перехід.

У січні комунальники зробили тимчасову дренажну систему біля переходу, але щоб вирішити проблему повністю, там потрібно зробити постійний відвід води. За словами Ільченка, його управління, починаючи з лютого, щомісяця подає запит на виділення коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД). Це коштуватиме місту до 100 тис. грн, сказав чиновник. 

Скільки будуть коштувати самі роботи з облаштування постійної дренажної системи біля переходу - керівник УКБ не зміг сказати. За його словами, це буде відомо після виготовлення ПКД. Раніше повідомлялося, що на це потрібно 800 тис. грн.

Володимир Ільченко сказав, що ПКД буде готова за три тижні-місяць. Міський голова Олександр Гончаренко порахував: якщо рішення щодо виділення грошей ухвалять цього місяця, то наприкінці липня міська влада буде бачити, в яку суму обійдеться додатковий ремонт біля переходу.

Але це не єдина проблема, через яку перехід потерпає від води. Виявилося, що після дощу протікають стіни і дах. Ільченко сказав, що була зустріч із підрядником, який робив капітальний ремонт підземного переходу (йдеться про фірму "Автоінтерстрой"), вони вирішують, як це вирішити.

"Щоб не сталося таке, що ми попрацюємо на входах [у підземний перехід], а далі вода буде затікати через дах та стіни. І потім вже будуть сміятися не з попередників, а з нас", - попередив міський голова Гончаренко.

Нагадаємо, вартість ремонту "новосвітського" підземного пішохідного переходу склала 7 млн 133 тис. 228,30 гривень, реконструкція фінансувалася з Державного фонду регіонального розвитку. До цього багатостраждальний перехід кілька років поспіль періодично приводили у відносний порядок, але поточні ремонти не вирішували проблему регулярного затоплення під час дощів.

Капітальний ремонт дороги по вул. Олекси Тихого і вул. Танкістів - найдорожчий в Краматорську за останні три роки. На нього витратили 264 млн грн.

Інші статті на цю тему

novyi-svet-perexod-vandaly
peshehodnyy-perehod-novyy-svet

Сейчас там сделали временную дренажную систему

zabroshennyy-detskiy-sadik-po-vrachebnoy

Они не используются уже несколько десятков лет и находятся в аварийном состоянии

коментарі