Цікаво :: Люди К. :: 29 грудня 2022 16:21 , Лєра Пімкіна
blackoutcover

«Після Перемоги будемо мати найбільш читаючу націю в світі з підкачаними сідницями»

Що українці роблять під час вимкнення електроенергії, як пораються зі стресом та які книги читають

Особисто я під час вимкнень лягаю спати. Іноді діти вмовляють мене грати в “Супер ранчера” або “Аліас”, коли світла немає вдень.

Щойно його вимикають ввечері, я беру кота під ковдру і засинаю. Можливо, це мій спосіб боротьби зі стресом. 

Але я точно знаю, що є люди, які продовжують свою активність навіть під час вимкнень електроенергії. наприклад, наш головний редактор Дмитро Лук'яненко.:

«З роками я навчився вибудовувати розклад свого життя так, щоби зовнішні чинники, особливо небажані і неочікувані, мали на нього якнайменший вплив. Якщо ти маєш чітке розуміння чого ти хочеш, як ти хочеш жити, що робити, то в купі з твердим наміром і розумом це дає тобі можливість здійснювати будь що. 

Звичайно, в житті час від часу виникають обставини непереборної сили, впливу яких ми не можемо уникнути. Тим більше війна і те, що відбувається через неї, часом перетворюють наше життя в суцільний ланцюг таких обставин. Але трохи кмітливості, трохи гнучкості і завжди вплив таких обставин можна мінімізувати. 

Як кажуть даоси: "Будь водою". Воду можна налити в чашку, і вона прийме форму чашки, її можна налити в чайник або пляшку і вона прийме форму чайника або пляшки, але при цьому вона як була водою, так нею і залишиться з усіма своїми фізичними та хімічними якостями та здібностями. 

Тому, коли почались блекаути, моє життя мало змінилося. Бо саме цього ворог і хоче - щоби не тільки наші воїни на передовій, але кожен українець здався та прийняв їх умови або, якщо не хоче, - побіг світ за очі чи згинув зовсім. І тут вже справа принципу продемонструвати, що ворожі зусилля марні. 

Ми залишаємось таким, якими залишались завжди, тільки трохи "міняємо форму": в даному випадку просто на рівні рефлексів стало тримати завжди зарядженими павербанки, телефон, планшет, ноутбук, пару ліхтарів і в запасі - пляшку палива для гасової лампи. Тому коли вимикається електрика, для мене нічого не змінюється. Я просто перемикаюсь на інші джерела живлення і продовжую займатись тим, чим і займався. 

Але іноді  можна зробити виключення з правил і просто піти погуляти вечірнім містом - або в той район, де інша черга на вимкнення або попити кави з якоїсь автокавʼярні під акомпанемент генераторів».

test Блекаут - не привід змінювати звичне життя

Наша колежанка Людмила Сахно каже, що спочатку був страх від невідомості. 
«Але тепер не страшно. Ми маємо усі засоби, щоб дочекатися відновлення роботи критичної інфраструктури. Ходимо до спортзалу, займаємося коханням, читаємо електронні книги, розводимо срачіки у ФБ».

test Життя триває і без електрики

 «Мій син під час відключень вчить англійську, а я сідаю поряд та читаю книжку», - розповідає Вікторія, - «Тепло від свічки, світло чийогось мирного життя з книжки, навчальний додаток в телефоні - це мої маленькі радощі в темні часи».

test Навчання - то є світло

 «Мій син у Львові не міг дати пропасти горіхам, що передала бабуся з Краматорська. Поки онлайн навчання переривалось, він робив тортик. Бісквіт з заварним кремом. Все вручну, без міксера», - розповідає Іра Пилипенко.

test Торт власного виробництва в умовах блекауту

 «Борщ без світла виходить ще смачніший, бо з вірою у Перемогу та наші Збройні сили», - каже Ганна Верещага.

test Борщ без світла ще смачніший

 «Особисто я іду до спортзалу, – бо це найкращий час, щоб розігнати погані думки», - каже Олена. «Кручу педалі та намагаюсь ні про що не думати. Якщо так буде продовжуватись до весни, стану схожа на Ганну Куркуріну.
Хоча, іноді дозволяю собі маленькі слабкості у вигляді смачної їжі та алкоголю».

test Вимкнення світла тренуванням не завадить

 А ось, що розповів Олексій Ладика, журналіст Краматорськ Пост, про те, що він робить, коли світла немає:

«Коли вимикають світло, то я продовжую працювати. Поки є мобільний інтернет, працюю на ньому. Коли ж закінчується і він, то роблю роботу, яку можна зробити без інтернету: пишу тексти не у Google Документах, а в LibreOffice, або монтую відео. І продовжую працювати, поки ноутбук не розрядиться повністю.

Якщо ж не працюю, то слухаю радіо або граю на гітарі. Також у мене завжди на телефоні є завантажений серіал чи фільм на Netflix, які можна дивитися офлайн. Тож коли електрики немає, я також дивлюсь серіали. За останній місяць передивився мультсеріал про конспірологію "Inside Job", мікс бойовика, фантастики і різдвяної мелодрами "Happy!" і турецький антиутопічний серіал "Hot Skull". 

Ще слухаю подкасти про історію чи психологію, також у мене завжди є завантажена музика у додатку Youtube Music, яку можна слухати офлайн.

Часто ж, якщо світла немає, а до комендантської години ще далеко, я беру фотоапарат і йду знімати фото чи відео для наших Instagram та TikTok про те, як живе Краматорськ».

test Буває, не тільки світла. а й тепла немаж, але робота триває

 «Коли вимкнення світла трапляється у вечірні темні години, тоді я можу запалити свічки - велику для світла або маленьку чайну, щоб воскурити ароматичні речовини (ладан). У цей час можна зробити публікації у месенджерах нашого видання або допис на особистій сторінці у фейсбуці чи просто заснути. Правду кажучи, я стільки у житті не спав ніколи, принаймні з тих часів, як був немовлям, а то вже давно було. Хотілося б читати, але я вперто віддаю перевагу паперовим книжкам і постійно їх купую – додому повезу солідне поповнення бібліотеки, – але без світла це важко», - розповідає журналіст Краматорськ Пост Максим Ходушко.

test При свічках не почитаєш, але бібліотека поповнюється

 

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю Краматорськ Пост та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Інші статті на цю тему

zaryadne

Ми готуємось до наступної зими, яка має бути не менш важкою

Blackoutcover

Ажіотажу у магазинах немає, люди купують щось на додачу до того, що лишилося з минулого року