Важливо :: Життя громади :: 17 лютого 2023 15:40 , Максим Ходушко
jobcover

«Після відбудови у Краматорську будуть потрібні робочі руки», – каже Інна Березюк, директора міського Центру зайнятості

Вона також розповіла, як Центр зайнятості працює під час війни, як держава підтримує роботодавців та безробітних та які професії потрібні вже зараз

24 лютого минулого року життя багатьох українців дуже змінилося. Ці зміни торкнулися і можливості жити та працювати у рідному місті. 

test Інна Березюк - директорка Краматорського міського центру зайнятості

Ми звернулися до професіонала у галузі праці та зайнятості – Інни Вікторівни Березюк, директорки Краматорського міського центру зайнятості. Вона розповіла Краматорськ Пост, як змінилася робота Центру з початком великої війни, які вакансії зараз потрібні у місті або пропонують краматорцям у інших містах, а також яким вона бачить майбутній ринок праці у Краматорську.

Отже, у продовження теми роботи у місті та для містян, пропонуємо до вашої уваги цю цікаву розповідь. 

З початком війни робота Центру зайнятості перемістилася онлайн

Через повномасштабну війну ринок праці дуже змінився. По-перше, багато людей виїхало з міста на безпечнішу територію. Через це кількість безробітних у Краматорську дещо скоротилася. 

За рішенням Державного центру зайнятості наш Центр з 24-го лютого 2022-го року перейшов на дистанційний режим роботи. Ми продовжуємо надавати усі послуги – проводимо тренінги, ярмарки, семінари як для тих, хто шукає роботу, так само і для роботодавців, але наразі переважно онлайн.

Зареєструватися на заходи можна через портал «Дія» або на сайті Державної служби зайнятості шляхом заповнення форм, які далі потрапляють до нас. Далі ми телефонуємо людині, яка зареєструвалася, і таким чином продовжуємо таку ж саму роботу, яку робили офлайн. 

Прийом громадян у Краматорську частково відновлено восени

Є люди, які вміють користуватися інтернетом та гаджетами та можуть зареєструватися онлайн. Але й не вміють цього робити або просто не мають можливості та потрібного для цього телефону чи іншого пристрою. 

test У листопаді Центр зайнятості відновив прийом громадян

У листопаді для таких людей, а також тих, хто залишився у місті, ми відкрили у Краматорську Консультаційний пункт. Він знаходиться у будинку Управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Героїв Небесної сотні, 23. Там наші спеціалісти проводять щоденний прийом шукачів роботи і роботодавців.

А якщо до нас звертається роботодавець, у якого є вакансії для людей, які зараз у Краматорську, ми можемо провести для нього мініярмарку навіть у приміщенні Центра зайнятості. 

Взагалі такі ярмарки у нас вже були грудні та січні. Активна у цьому шахта «Білозерська», яка розташована поблизу однойменного міста. Вони запропонували краматорцям кілька вакансій  і продовжують пропонувати. На цю шахту вже влаштувалися шість мешканців Краматорська (на 16 лютого), яких возитимуть на роботу та з роботи. Дуже зручно. 

Роботу з цією шахтою ми продовжуємо, оскільки вакансій там багато як для жінок, так само і для чоловіків. Чергова зустріч з її представниками має відбутися 17-го лютого.

test На зустрічі з представниками шахти "Білозерська"


Які вакансії переважають у Краматорському центрі зайнятості на сьогодні

Те, що з початком війни великі та середні підприємства у Краматорську переважно припинили свою роботу, теж позначається на пропонованих вакансіях. Зараз нам поступають чимало вакансій від підприємств за межами Краматорська. Наприклад, це підприємства у Павлограді або Запоріжжі. Вони зазвичай мають змогу надавати житло або принаймні частково компенсувати робітникам його оренду. Деякі краматорці їдуть працювати туди. 

Ми також продовжуємо працювати з нашими краматорськими підприємствами, які релоковані в інші міста. Робимо для них підбір кадрів числа наших краматорців там і з місцевих безробітних.

У Краматорську потрібні медичні працівники – насамперед лікарі. Шукають також робітників сфери обслуговування, – продавців, консультантів, касирів, менеджерів. 

Попри війну, у місті працюють чимало різних кафе. Заклади фастфуду, де можна швидко випити кави та щось поїсти, мають великий попит у військових. А ще ж деякі мешканці  повертаються до Краматорська додому, тому попит має і професія кухаря.

Періодично з’являються вакансії банківських робітників, позаяк відкриваються відділення Приватбанку та Ощадбанку.
Треба сказати, що людям, професії яких пов’язані з виробництвом, як-от токарі, зварювальники, верстатники тощо знайти роботу складніше. 

Отримати нову професію можна безплатно

Серед напрямків підтримки безробітних – отримання ними нової професії. Зараз в України існує одинадцять Центрів професійного навчання дорослих Державної служби зайнятості, у яких можна повноцінно навчитися новій професії або пройти курси підвищення кваліфікації. Щоправда, через бойові дії працюють на сьогодні дев’ять з них. 

Нову професію можна отримати безплатно. А чимало курсів проводяться в онлайн режимі. І це теж дуже зручно. Наприклад, зараз досить потрібна професія адміністратора. Роботодавці переходять на роботу онлайн, тож шукають людей, які можуть займатися продажами в інтернеті, працювати у кол-центрах, проводити тренінги віддалено.

Наведу приклад – ми сформували групу, яка з 16-го лютого почала навчання в Одеському центрі професійно-технічного навчання саме онлайн. При цьому випускники отримають документ державного зразка про закінчення курсу.

Взагалі у навчальних Центрах Державної служби зайнятості пропонується понад 200 професій, – верстатники, електрогазозварювальники, трактористи, кухарі, кондитери, перукарі, манікюрники та багато інших.

test Тренінг для переміщених осіб у Дніпрі

 
Яким Інна Березюк бачить ринок праці у місті після Перемоги

Я дуже сподіваюся, що наше місто залишиться максимально цілим та неушкодженим. А це значить, що збережуться і краматорські підприємства. Ми у Центрі зайнятості підтримуємо контакти з багатьма нашими підприємствами великого і середнього бізнесу, які перемістилися у інші регіони через війну. 

Практично усі вони планують повернутися до Краматорська щойно закінчаться бойові дії. Деякі з них планують залишати частину виробництва там, де вони зараз.

Хтось з мешканців міста може не повернутися до Краматорська, чимало виїхали і за кордон і там влаштувалися. А місто у нас все ж таки промислове. Через це я припускаю, що для та після відбудови промислових підприємств будуть потрібні робочі руки. У машинобудування, металургію, зварювальне виробництво, а також обов’язково у саме будівництво, бо певні руйнування у місті є. А це значить, що різні будівельні спеціальності будуть у Краматорську дуже потрібні.

Гадаю, роботи у Краматорського центра зайнятості буде багато. Це видно навіть зі слів тих роботодавців, які хочуть та планують повертатися у місто. Тому я сподіваюся, що і вакансій теж вистачатиме, і будуть вони різноманітними. А яких спеціальностей бракуватиме, ми готові будемо навчати людей нових професій.

Роботодавці можуть отримати розширені компенсації за працевлаштування певних категорій населення

Одна з послуг, яку ми на сьогодні пропонуємо роботодавцям, – це компенсація заробітної плати ВПО протягом двох місяців.

Наразі програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних розширено. Уряд затвердив новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, яким складно знайти роботу. Зокрема, це молодь, яка шукає перше робоче місце, особи з інвалідністю, люди передпенсійного віку. 

Порядок передбачає надання роботодавцям трьох видів компенсацій:

Компенсація ЄСВ передбачена за працевлаштування:

● одиноких батьків;
● батьків дітей з інвалідністю;
● осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
● довготривалих безробітних.

50% фактичних витрат на оплату праці компенсуються за працевлаштування:

● осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
● учасників бойових дій.

50% мінімальної заробітної плати компенсуються за працевлаштування осіб:

● віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
● віком до 35 років – на перше робоче місце;
● звільнених зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення. 

Безробітні можуть отримувати гроші на суспільно корисних роботах

У Служби зайнятості є напрямок, який реалізується зараз і у нашому місті, – це суспільно корисні роботи. Туди ми скеровуємо безробітних, які стоять на обліку у Краматорському міському центрі зайнятості. За свою роботу вони отримають заробітну плату. 

Цих людей ще називають Армією відновлення. Їх залучають для робіт щодо інфраструктури – прибиранні міста, у допомозі соціально незахищеним людям, наприклад, переселенцям – прибирають територію, колють дрова тощо.

А в хабах «Наш Краматорськ» у Києві та Дніпрі також працюють спеціалісти Центру зайнятості, які надають усі послуги щодо підбору роботи або консультують з певних питань. 

Як бачите, наші краматорці не залишені без уваги Служби зайнятості. А Служба зайнятості разом з усіма краматорцями вірить у краще, у нашу Перемогу. 

Інші статті на цю тему

Jobsearchcover
komunalnyky2

Яку роботу на яку зарплату можна знайти у місті і що робити людям робочих спеціальностей

Study

Навчитися нових професій або підвищити кваліфікацію можна як стаціонарно, так і онлайн